Jacek Drost

Stacja Cieszyn po przebudowie, trwają również prace na torach

Stacja Cieszyn po przebudowie, trwają również prace na torach
Jacek Drost

Na stacji w Cieszynie podróżnym zapewniono lepszy dostęp do pociągów. Wykonana jest większość prac torowych. Roboty obejmą również trasę do Wisły. Projekt realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA za 460 mln zł jest dofinansowany ze środków unijnych.

- Na stacji w Cieszynie przebudowano i podwyższono dwa perony. Są nowe wiaty i ławki oraz oświetlenie. W podróżach pomagają nagłośnienie i tablice informacyjne. Nawierzchnia peronów jest antypoślizgowa. Osoby z ograniczoną możliwością poruszania się łatwiej mogą dostać się na peron dzięki pochylni. Pasażerowie korzystają z dwukrawędziowego peronu. Obok sąsiedniego wykonywany jest ostatni etap prac - montaż rozjazdów - poinformowała Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Budowane są perony na przystankach Goleszów Górny, Bażanowice. Cieszyn Mnisztwo będzie miał korzystniejszą lokalizację i zmieni nazwę na Cieszyn Uniwersytet. Między Cieszynem a Goleszowem prowadzona jest wymiana toru i sieci trakcyjnej. Na przejazdach kolejowo-drogowych montowane są urządzenia zabezpieczające i układana nawierzchnia. - Podróżni korzystają już z efektów rewitalizacji linii na odcinku Bronów (Chybie) - Skoczów. Wsiadają i wysiadają z pociągu na nowym przystanku Skoczów Bajerki oraz przebudowanych peronach na stacjach Pierściec i Skoczów, a także na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Pociągi kursują po nowym torze - dodała Głowacka.

Pozostało jeszcze 34% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.