Łukasz Koleśnik

Stara sala gimnastyczna zamieni się w stołówkę

Młodzież świetnie czuje się w nowej hali sportowej. Jest ona wykorzystywana ,,na okrągło”. Fot. Gmina Bobrowice Młodzież świetnie czuje się w nowej hali sportowej. Jest ona wykorzystywana ,,na okrągło”.
Łukasz Koleśnik

Gmina szykuje kilka ważnych inwestycji. Wybudowana zostanie m.in. remiza strażacka, świetlica, kręgielnia oraz stołówka.

Urząd w tym roku przeznaczy na inwestycje blisko 3 miliony złotych. Bobrowice zaplanowały więcej pieniędzy na zadania budowlane niż Gubin. Jedną z inwestycji ma być przerobienie starej sali gimnastycznej przy szkole na stołówkę. Dlatego że sala już jest niepotrzebna.

- Hala widowiskowo-sportowa, którą wybudowaliśmy przy zespole szkół, świetnie się sprawdza. Mieszkańcy korzystają z niej prawie bez przerwy, aż do jej zamknięcia - cieszy się wójt Marek Babul. - Nawet dwie klasy równocześnie mogą mieć tam zajęcia z wychowania fizycznego. Dlatego też zdecydowaliśmy, żeby inaczej zagospodarować miejsce po starej sali gimnastycznej - dodaje. Ma tam powstać kuchnia, świetlica oraz stołówka. - Należy podkreślić, że sala nie zostanie zmniejszona. Wykorzystany zostanie każdy centymetr. Jeśli chodzi o kuchnię, to dobudowane zostanie dodatkowe pomieszczenie - wyjaśnia wójt.
To nie jest jedyna inwestycja w tym roku. Urząd zaplanował zbudowanie kręgielni. Początkowo miała się ona znajdować przy hali sportowo-widowiskowej,

- Ostatecznie zdecydowaliśmy, że będzie ona lepiej pasowała w Dychowie przy szkole. Jest tam dobre miejsce do jej wybudowania - podkreśla Marek Babul. Dodaje, że wiele osób jeździ do Krosna Odrzańskiego, żeby pograć w kręgle. - To coraz bardziej popularny sport. Nasza kręgielnia będzie drugą w powiecie krośnieńskim. Dzięki temu mieszkańcy gminy będą mieli dużo bliżej - stwierdza wójt.

Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej pogody

Największym zadaniem w tym roku jest jednak wybudowanie remizy oraz świetlicy w Bobrowicach. Ta pierwsza już jest w budowie. - Myśleliśmy, że zima trochę nas zatrzyma, ale teraz szkoda byłoby nie skorzystać z takiej pogody. Dzięki temu być może uda się szybciej skończyć zadanie - mówią pracownicy na budowie. Wyburzona ma zostać także stara mleczarnia. To kolejne zadanie gminy.

Wójt Babul podkreśla, że budowa remizy na pewno zakończy się w tym roku. - Zapraszamy na otwarcie jesienią - dodaje. Postawienie świetlicy w Bobrowicach potrwa dłużej. Prace na pewno rozpoczną się w tym roku, jednak na ich zakończenie trzeba będzie poczekać do 2017 r. - Myśleliśmy, że uda się otworzyć dwie placówki równocześnie. Jednak prace przy świetlicy muszą potrwać minimum 15 miesięcy - wyjaśnia wójt.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.