Strach ma wielkie oczy. Burmistrz Barwic chce odstrzelić wilki

Czytaj dalej
Fot. Jerzy Zagórowski
Rajmund Wełnic

Strach ma wielkie oczy. Burmistrz Barwic chce odstrzelić wilki

Rajmund Wełnic

Burmistrz Barwic ostrzega mieszkańców przed wilkami, występuje także o zgodę na odstrzał drapieżników. Wszystko po kolejnym ataku na stado owiec.

Kilka tygodni temu - na oczach hodowcy - wataha wilków zdziesiątkowała stado owiec koło Tarmna w gminie Barwice. A to nie był pierwszy atak wilków na zwierzęta gospodarskie w pobliżu Barwic i w powiecie szczecineckim.

Po tym zdarzeniu burmistrz Barwic Zenon Maksalon polecił wywiesić w sołectwach apel do mieszkańców, w którym prosi o szczególną ostrożność w rejonie bytowania wilków: w lesie i okolicach.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.