Straż pożarna jest jego wielką pasją

Czytaj dalej
Fot. Marta Mesjasz
Małgorzata Trzcionkowska

Straż pożarna jest jego wielką pasją

Małgorzata Trzcionkowska

Miłosz Mesjasz, uczeń szkoły w Iłowej wygrał ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej, „Młodzież zapobiega pożarom” w Supraślu.

Miłosz uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Iłowej. Jego tata jest strażakiem, stąd ogromna pasja chłopca do zagadnień związanych z pożarnictwem. Sam jest członkiem młodzieżowej drużyny pożarniczej przy OSP Iłowa oraz OSP Ruszów.

- Konkurs w Supraślu (woj. podlaskie) składał się z trzech części - opowiada Marta Mesjasz, mama chłopca. - Pierwszą z nich był test pisemny w którym Miłosz zdobył 27 pkt na 40 możliwych.
Test odbywał się w Akademii Supraskiej. Następną częścią konkursu odbywającą się na terenie Nadleśnictwa Krynki były zadania praktyczne, do których przystąpiło pięciu najlepszych uczestników z każdej grupy wiekowej. Polegały m.in. na obróceniu tarczy za pomącą tzw. szybkiego natarcia, rozpoznawaniu gatunków drzew i dopasowanie ich do odpowiedniego opisu oraz udzielania pierwszej pomocy.

- W tej konkurencji syn zdobył siedem punktów na dziewięć możliwych - cieszy się mama. - Część ustna odbyła się w Pałacu Branickich w Białymstoku. Uczestnicy mieli też czas na zwiedzanie terenu. Ostatecznie Miłosz zajął pierwsze miejsce, zdobywając pięć punktów na sześć możliwych.
W 2015 roku konkurs wiedzy pożarniczej odbył się w Polanicy Zdroju. Wówczas również Miłosz odniósł wielki sukces, zajmując trzecie miejsce w kraju.

- W przygotowaniach do turnieju bardzo mu pomagał tato, aspirant Rafał Mesjasz oraz nauczycielka ze szkoły Joanna Jakimiuk - podkreśla Marta Mesjasz. - Dziękujemy również burmistrzowi za ufundowanie dresu, aby Miłosz godnie reprezentował Iłowę.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.