Strzelnica Sportowa Głogowiec w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie

Czytaj dalej
Fot. Materiały uczestnika konkursu
Urszula Sobol

Strzelnica Sportowa Głogowiec w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie

Urszula Sobol

Gmina Tryńcza zgłosiła do konkursu Nasze Dobre Podkarpackie swoją nową inwestycję - Strzelnicę Sportową „Głogowiec”.

Pierwszy w regionie tego typu obiekt już wkrótce będzie dostępny w Gminie Tryńcza dla miłośników strzelectwa sportowego, a także dla organizacji proobronnych, sił zbrojnych, funkcjonariuszy policji czy uczniów klas o profilu wojskowym.

Po środki na budowę strzelnicy Gmina Tryńcza zawnioskowała do Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu „Strzelnica w Powiecie” i otrzymała dotację w kwocie 1,5 mln zł. Budowa takiego obiektu to koszt rzędu 2 mln zł. Wokół strzelnicy przygotowano infrastrukturę tak, aby obiekt był, jak najbardziej funkcjonalny. Mowa o miejscach parkingowych, infrastrukturze drogowej i oznaczeniach, zapewniających komfortowy dojazd do obiektu, oddalonego od zabudowań.

Ze strzelnicy w Głogowcu będzie mogło korzystać jednocześnie co najmniej sześć osób. Obiekt umożliwi strzelanie z odległości 100 metrów, z różnych linii otwarcia ognia.

- Jest to obiekt wielkogabarytowy, ale też nowoczesny, dobrze wyposażony i bezpieczny - zapewnia Ryszard Jędruch, wójt gminy Tryńcza. - Staramy się być gminą rozwojową i taką, która aktywnie korzysta z dostępnych środków zewnętrznych na ciekawe przedsięwzięcia. Uwzględniamy też potrzeby naszej lokalnej społeczności, w tym rosnące zainteresowanie sportami strzeleckimi. Dysponowaliśmy też nieruchomością o dobrej lokalizacji, która świetnie nadawała się na tego typu obiekt. Będzie to kolejny atrakcyjny punkt na turystyczno – rekreacyjnej mapie gminy Tryńcza.

Gmina Tryńcza z roku na rok poszerza swoją ofertę rekreacyjno – turystyczną podejmując sukcesywnie działania w kierunku budowy nowych obiektów czy wykorzystaniu potencjału otaczającej przyrody. Strzelnica będzie kolejnym jakże efektownym i atrakcyjnym obiektem, dostępnym w ramach różnorodnej oferty skierowanej do mieszkańców jak i gości.

Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.