Superszpital dla dzieci z Lubuskiego? Coraz bliżej

Czytaj dalej
Fot. Czesław Wachnik
Czesław Wachnik

Superszpital dla dzieci z Lubuskiego? Coraz bliżej

Czesław Wachnik

– Ktoś, kto nie ma chorych dzieci, nie zrozumie, jaka to ważna inwestycja - mówi jedna z matek. Dziś wiele maluchów dziś musi się leczyć poza Lubuskiem. Niedługo to się zmieni. Powstanie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

O tym, że pod względem pediatrycznego lecznictwa Lubuskie jest białą plamą na mapie Polski, mówi się głośno od 2009 roku. I że niezbędne jest nam Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

– Z moją córką musiałam jeździć do Warszawy. Później do Wrocławia. To są ogromne koszty, ale i męczące podróże – opowiada Lucyna Mróz. Nic więc dziwnego, że jest bardzo zainteresowana zielonogórską inwestycją. W poniedziałek pisaliśmy, że w Gorzowie ruszyły już zaplanowane zdrowotne przedsięwzięcia (pogotowie lotnicze, zakład radioterapii, oddział hematologii). Pytaliśmy o inwestycje w Zielonej Górze.

We wtorek, 14 marca, na konferencji prasowej prezes szpitala klinicznego Stanisław Łobacz, powiedział, że zrobiono kolejny krok w stronę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Podpisano umowę na dofinansowanie zadania z budżetu województwa (12 mln zł). Cała inwestycja ma kosztować 92 mln zł. Większość kosztów – 56 mln zł – pochodzić ma z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Kiedy szpital ruszy?

Więcej w "Gazecie Lubuskiej" dla południa województwa i na plus.gazetalubuska.pl

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.