Suwałki. Działkowcy pragną, by ktoś zrobił porządek

Czytaj dalej
Fot. sxc.hu
Helena Wysocka

Suwałki. Działkowcy pragną, by ktoś zrobił porządek

Helena Wysocka

Zarząd okręgu unieważnił walne zebranie, aby ratować skórę naszym prezesom - skarżą się działkowcy z ogrodu rodzinnego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. - A powinien wysłuchać racji, przejrzeć wszystkie dokumenty i podjąć radykalne działania, czyli natychmiast wprowadzić komisarza.

O tym, że część działkowców prowadzi spór z zarządem na naszych łamach pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Niezadowoleni ludzie kwestionują m.in. zasadność i sposób wykonywanych inwestycji, a głównie wymiany sieci energetycznej. Swoje niezadowolenie wyrazili m.in. podczas walnego zebrania sprawozdawczego, które odbyło się w maju. Po burzliwej dyskusji nie przyjęli przygotowanego przez zarząd sprawozdania za miniony rok.

- Nie mogliśmy zatwierdzić tego dokumentu - tłumaczą. - Zawierał błędy, albo nieuzasadnione wydatki.

Naszym Czytelnikom chodziło m.in. o rachunek za zużycie gazu. Przypominają, że nie ma go na działkach. W wyniku głosowania działkowcy nie przyjęli sprawozdania finansowego, po czym wyszli z sali obrad.

- W naszej ocenie zarząd okręgu powinien wyznaczyć zarządcę komisarycznego, aby zrobił porządek i w końcu wyjaśnił wątpliwości - twierdzą suwalczanie. - Tymczasem unieważnił zebranie, jakby grał na czas, albo chronił prezesów.

Andrzej Bojko, prezes okręgu podlaskiego Polskiego Związku Działkowców informuje, że podczas walnego zebrania nie podjęto żadnej uchwały. A w takiej sytuacji, zgodnie ze statutem, należało je unieważnić. Ale działkowcy nie zgadzają się z tą decyzją. Przypominają, że zrealizowano aż 10 punktów z porządku obrad i przeprowadzono głosowanie nad sprawozdaniem.

W tym miesiącu odbyć się ma kolejne zebranie, na którym ponownie zostanie zaprezentowane sprawozdanie za miniony rok. Próbowaliśmy skontaktować się z Andrzejem Derlukiewiczem, prezesem zarządu ogrodu, ale nie odbierał telefonu i nie oddzwonił.

Helena Wysocka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.