Świąteczna Gwiazdeczka. Amelia Litarowicz, sympatyczna dziewczynka z Królika Polskiego, zwyciężyła w akcji „Nowin”

Czytaj dalej
Urszula Sobol

Świąteczna Gwiazdeczka. Amelia Litarowicz, sympatyczna dziewczynka z Królika Polskiego, zwyciężyła w akcji „Nowin”

Urszula Sobol

Amelia Litarowicz to radosna i sympatyczna dziewczynka z Królika Polskiego, która została laureatką akcji Nowin „Świąteczne Gwiazdeczki”. Wśród dziewczynek zajęła I miejsce w powiecie krośnieńskim, a następnie zwyciężyła w głosowaniu wojewódzkim. Z uśmiechem na twarzy odbierała wszystkie nagrody, a jej zdjęcie zdobi okładkę świątecznego wydania „Nowin”.

Amelka ma osiem lat i jest uczennicą drugiej klasy szkoły podstawowej. To sympatyczna, rezolutna, wesoła, z głową pełną pomysłów dziewczynka. Spotkaliśmy się z nią na uroczystym rozdaniu nagród.

To był pomysł siostry Ani

Amelka jest oczkiem w głowie mamy i rodzeństwa. I to właśnie jedna z sióstr wpadła na pomysł, aby pochwalić się siostrą w „Nowinach”. Do akcji Świąteczne Gwiazdeczki zgłosiła ją najstarsza siostra Ania. Sukces jest ogromny, bo do plebiscytu zgłoszono mnóstwo dzieci z całego Podkarpacia.

- Mam szóstkę dzieci. Ania jest najstarsza, a Amelka najmłodsza - opowiada Agnieszka Nycz, mama Amelki.

- Amelka ma trzech braci i dwie siostry. Wszyscy się troszczą o swoją małą siostrzyczkę. Dziewczyny zabierają ją na basen, do kina, do wesołego miasteczka, a także na zakupy. Prawie wszystkie kreacje Amelki są właśnie kupione przez siostrę Anię.

Ania kupiła też naszej laureatce przepiękną sukienkę, w której dumnie prezentowała się na rozdaniu nagród.

- Tak, to był pomysł Ani, aby zgłosić Amelkę do akcji Świąteczne Gwiazdeczki - przyznaje pani Agnieszka. - Córka brała udział po raz pierwszy w takiej zabawie i cieszymy się bardzo, że odniosła tak duże zwycięstwo.

Z sukcesu Amelki cieszy się nie tylko mama, ale również rodzeństwo, rodzina, przyjaciele i znajomi.

- Dostałam mnóstwo gratulacji w szkole - wyznaje z uśmiechem na twarzy i błyskiem w oczach Amelka.

Amelka uwielbia tańczyć i śpiewać

Amelka to żywe złoto, bardzo energiczna, pomysłowa i zaradna dziewczynka. Jest przebojowa i bystra. Patrząc w jej niebieskie oczy, widać radość i szczęście.

- Uwielbia muzykę, a także tańczyć i śpiewać. Lubi też czytać książki, grać w różne gry i pomagać mi w kuchni. Pieczemy razem ciasteczka i robimy na przykład pierożki - mówi mama. - Razem z siostrą robią też gofry i muffinki.

Starsze rodzeństwo jest bardzo zaangażowane w pomoc przy Amelce. Wszyscy mają ze sobą bardzo dobry kontakt i mogą na siebie liczyć.

- Amelka to miła i bardzo grzeczna dziewczynka - chwali siostrę Julita. - Lubię spędzać z nią czas.

- Ja też kocham moje rodzeństwo. Razem z siostrami jeździmy na basen oraz na zakupy. Z siostrami Anią i Julitą pojadę także na wycieczkę do Paryża, do parku rozrywki Disneyland. Bardzo cieszę i już nie mogę się doczekać. To było moje marzenie, które wkrótce się spełni

- potwierdza Amelka.

Kocha zwierzęta, a najbardziej psy

Amelka kocha zwierzęta i nie pozwoliłaby nigdy w życiu zrobić im żadnej krzywdy. Jej szczególnie ulubione zwierzaki to psy.

- W domu są dwa psy - opowiada pani Agnieszka. - Mamy suczkę Sonię i psa Rokiego. Amelka uwielbia się z nimi bawić, chętnie też się nimi opiekuje.

Amelka jest też bardzo towarzyska. Uwielbia inne dzieci. Lubi z nimi spędzać czas na beztroskiej zabawie.

- Mam dużo koleżanek i kolegów - dodaje z uśmiechem dziewczynka. - I lubię się z nimi bawić.

- Amelka nie sprawia mi żadnego kłopotu. Jak na swój wiek jest bardzo odpowiedzialna - podkreśla pani Agnieszka.

Jedną z nagród Amelki była też specjalna sesja zdjęciowa. Pozując do zdjęć, Amelka była w swoim żywiole. Bardzo spodobała jej się cała sesja.

- To nasza mała modelka - cieszy się mama dziewczynki. - Amelka uwielbia się stroić. Lubi też biżuterię, a także torebki.

Święta spędzimy w wymarzonym domu

Dziś Amelka razem z najbliższymi zasiądzie do wigilijnej kolacji.

- Córka nie mogła doczekać się już świąt - mówi pani Agnieszka. - Święta spędzamy w naszym rodzinnym i wymarzonym domu, w którym mieszkamy już trzy lata. Wszyscy przyjadą i razem spędzimy piękne chwile. A to zdjęcie na okładce świątecznego wydania „Nowin” będzie piękną pamiątką dla nas wszystkich.

Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.