Świąteczne granie z Kubą Błaszczykowskim w Częstochowie. Poznajcie gości

Czytaj dalej
Fot. Piotr Ciastek
BR

Świąteczne granie z Kubą Błaszczykowskim w Częstochowie. Poznajcie gości

BR

Kamil Wilczek, Jerzy Brzęczek, Marcin Wasilewski, Paweł Małaszyński, Paweł Zagumny i Szymon Majewski – to tylko niektóre gwiazdy, które zagrają 29 grudnia w drugiej edycji „Świątecznego Grania z Kubą” w Hali Sportowej Częstochowa. Imprezę podobnie, jak przed rokiem organizuje jeden z najlepszych polskich piłkarzy, Jakub Błaszczykowski.

Miejsce, w którym odbywa się ta sportowo-charytatywna impreza nie jest przypadkowe. Jakub Błaszczykowski stworzył specjalną fundację „Ludzki Gest”, której podstawowym celem jest pomaganie dzieciom, tym mającym problemy ze zdrowiem, ale także tym biednym, które dzięki temu mogą rozwijać swoje pasję i mają szansę na karierę podobną do Kuby.

Gwiazdy zagrają z Kubą Błaszczykowskim. Tak było w 2016 roku
Piotr Ciastek Gwiazdy zagrają z Kubą Błaszczykowskim. Tak było w 2016 roku

Były kapitan reprezentacji Polski wybrał Częstochowę na rozpocząć się swojej charytatywnej działalności, bo to właśnie pod Jasną Górą, pochodzący z Truskolasów piłkarz, rozpoczynał swoją wielką piłkarską karierę.

„Świąteczne Granie z Kubą” to propozycja skierowana do całych rodzin. W pierwszej części wydarzenia rozegrany zostanie turniej piłkarski, w który poza Kubą Błaszczykowskim zagrają także m.in.: Jerzy Brzęczek, Kamil Wilczek, Marcin Wasilewski czy Dariusz Dudka, sportowcy uprawiający inne dyscypliny – Piotr Gacek, Artur Siódmiak, Paweł Zagumny, Grzegorz Proksa, a także artyści i dziennikarze – Paweł Małaszyński, Szymon Majewski, Ireneusz Bieleninik, Łukasz Golec czy Andrzej Twarowski. Druga odsłona to koncert uznanych artystów polskiej sceny hiphopowej. Zagrają m.in.: Eldo, O.S.T.R., KAEN, Kali.

Całkowity dochód z biletów-cegiełek na wydarzenie przekazany zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, której głównym celem jest pomoc chorym dzieciom poprzez finansowanie leczenia, zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz innych środków potrzebnych w ich trudnej sytuacji zdrowotnej. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej i ma na swoim koncie wsparcie wielu osób, którym pomogła rozwinąć swoje pasje i zainteresowania.

Gwiazdy zagrają z Kubą Błaszczykowskim. Tak było w 2016 roku
Piotr Ciastek Gwiazdy zagrają z Kubą Błaszczykowskim. Tak było w 2016 roku

– Celem fundacji jest kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży poprzez wspierania ich rozwoju, pasji i talentów. Organizując takie wydarzenia jak „Świąteczne Granie z Kubą” zdobywamy dodatkowe fundusze, aby te cele jak najlepiej realizować. Możliwość pomocy dzieciom jest dla mojego brata bardzo ważna. Kiedy byliśmy młodzi babcia zawsze uczyła nas, że należy pomagać i bardzo się cieszymy, że mamy taką możliwość – mówi Dawid Błaszczykowski, brat piłkarza i jeden z głównych organizatorów imprezy, któremu podczas konferencji prasowej zapowiadającej imprezę towarzyszył prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Cieszę się, że w Częstochowie możemy robić coś dobrego razem – mówił prezydent. Pierwsze „Świąteczne Granie z Kubą”, podczas którego reprezentant Polski został Kawalerem Orderu Uśmiechu zakończyło się sukcesem, a Hala Sportowa Częstochowa wypełniła kilkutysięczna publiczność.

Bilety-cegiełki (w cenie 30 zł) na tegoroczne „Świąteczne Granie z Kubą” będzie można kupić w Hali Sportowej Częstochowa oraz w częstochowskich lokalach: Pub Stacherczak, Cosmo, Paradoks, Vita Da La Rey. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, cegiełki będzie można kupić także poprzez internet, dokonując przelewu na konto Fundacji „Ludzki Gest”.

Gwiazdy zagrają z Kubą Błaszczykowskim. Tak było w 2016 roku
Piotr Ciastek Gwiazdy zagrają z Kubą Błaszczykowskim. Tak było w 2016 roku
BR

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.