Rajmund Wełnic

Szczecinek kupuje siedzibę SAPiK-u. Być może jego sekcje przeniosą się na PKP

„Giek” powiat kupił od wojska za 300 tys. zł. Po remoncie za 880 tys. zł przeniósł tu MDK, na bazie MDK i SzOK-u powstał SAPiK Fot. Rajmund Wełnic „Giek” powiat kupił od wojska za 300 tys. zł. Po remoncie za 880 tys. zł przeniósł tu MDK, na bazie MDK i SzOK-u powstał SAPiK
Rajmund Wełnic

Ratusz odkupi od starostwa budynek dawnego klubu garnizonowego w Szczecinku. Opozycja wątpi, czy to ma sens.

Na sesji Rady Miasta radni zdecydowali, że Szczecinek kupi od powiatu budynek przy ulicy Kilińskiego. To dawny klub garnizonowy, dziś zajęcia mają tu sekcje Samorządowej Agencji Promocji Kultury.

Budynek został wyceniony na 1,79 mln zł, miasto zapłaci o 538 tys. zł mniej w gotówce, bo tyle jest mu winny powiat za 6 mieszkań, jakie zabezpieczono dla lokatorów kamienicy wyburzonej podczas remontu ulicy Wyszyńskiego (było to zadanie powiatu i on miał obowiązek dać mieszkania wykwaterowanym).

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.