Szczepienia na koronawirusa. Rejestracja dla wszystkich od 10 maja

Czytaj dalej
Fot. Magda Marszałek
Magdalena Marszałek

Szczepienia na koronawirusa. Rejestracja dla wszystkich od 10 maja

Magdalena Marszałek

Od 10 maja rząd planuje uruchomienie szczepień dla wszystkich osób pełnoletnich. Do tego dnia każdy powyżej osiemnastego roku życia ma otrzymać skierowanie i będzie mógł zostać zaczepiony najpóźniej do sierpnia.

Każdego dnia jeden rocznik

Do tej pory w całym kraju wykonanych zostało już ponad 9 milionów szczepień. Według przedstawionego wcześniej kalendarza od 12 kwietnia - każdego dnia - do grupy rejestrujących dołącza kolejny rocznik. Od dziś na szczepienie mogą się rejestrować 51-lakowie z rocznika 1970. W kolejnych dniach będą to:

[polecane]21495009,21494205[/polecane]

System szczepień przyspieszy

Tymczasem już od 26 kwietnia rozpoczną się zapisy na szczepienia dwóch kolejnych roczników każdego dnia. Natomiast od 7 maja rejestracja będzie obejmować już po trzy roczniki:

Co ważne - 28 kwietnia rozpocznie się rejestracja na szczepienie osób w wieku od 30 do 39 lat, które między styczniem a marcem zgłosiły chęć zaszczepienia przez specjalny formularz elektroniczny. Od 4 maja z tego przywileju będą mogły skorzystać także osoby w wieku 18-29 lat, które też wcześniej zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki.

WIDEO:Paszporty szczepień w UE już w czerwcu?

Jak można się zarejestrować?

Na szczepienie można rejestrować się na kilka sposobów:

Szczepienia przeciw koronawirusowi prowadzone są w blisko 7 tysiącach punktów szczepień w całym kraju oraz uruchamianych od niedawna masowych punktach szczepień.

Zobacz również:

Magdalena Marszałek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.