Lucyna Makowska

Szkolne przepychanki, czyli o unieważnieniu unieważnienia...

Pracująca w szkole od 28 lat D. Maćkowska w tej chwili pracuje w świetlicy żagańskiej “Dwójki” i już usłyszała, że w przyszłym roku etatu dla niej może Fot. Archiwum własne Pracująca w szkole od 28 lat D. Maćkowska w tej chwili pracuje w świetlicy żagańskiej “Dwójki” i już usłyszała, że w przyszłym roku etatu dla niej może nie być... Do tematu wrócimy.
Lucyna Makowska

Mimo, że wygrała konkurs na dyrektora szkoły, nie może nią kierować, bo burmistrz powołał na to stanowisko jej kontrkandydatkę.

Dorota Maćkowska w zeszłym roku stanęła do ogłoszonego w maju zeszłego roku konkursu. Wcześniej kierowała Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 w Żaganiu od sześciu lat. I batalię wygrała. Jednak w sierpniu burmistrz konkurs unieważnił.

- Oficjalnym zarzutem było to, że w komisji z ramienia rady rodziców zasiadła nauczycielka, choć ta pani w lipcu, gdy odbył się konkurs nie była już nauczycielką, a jedynie mamą dziecka, które do szkoły uczęszczało - tłumaczy D. Maćkowska. - Poza tym przewodniczący komisji, dyrektor departamentu oświaty, przystępując do konkursu wiedział, kto będzie w komisji, powinien więc od razu wykluczyć tę panią. Nie wiem dlaczego zrobiono to dopiero w sierpniu. Nagle zaczęłam być niewygodna, choć co roku doceniana byłam przez burmistrza nagrodami i dodatkami motywacyjnymi. Nie było na mnie skarg.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.