Szlichtyngowa: W samym sercu miasta znów zagości policja

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Filip Pobihuszka

Szlichtyngowa: W samym sercu miasta znów zagości policja

Filip Pobihuszka

Wszystko wskazuje na to, że spełnią się marzenia mieszkańców i za trzy miesiące w Szlichtyngowej znów zagoszczą policjanci.

- Jak się policja pojawi w Szlichtyngowej to jest święto! - mówi nam kobieta spotkana pod kamienicą, w której kilka lat temu mieścił się posterunek policji. Dziś miasto odwiedza jedynie dzielnicowy. W każdy wtorek i czwartek. Jednak już niedługo ma się to zmienić, bo plany reaktywacji posterunku są realne niż kiedykolwiek. O postępy w tym temacie pytam burmistrz, Elżbietę Rahnefeld.

- Jak tylko objęłam urząd burmistrza, czyli już ponad rok temu, to już na pierwszych spotkaniach z mieszkańcami ten temat był podejmowany - wyjaśnia szefowa gminy podkreślając, że podobne głosy pojawiały się nie tylko w samym miasteczku, ale też okolicznych wsiach. - Ludzie z rozżaleniem mówili o tym, że wszystkie gminy wokół nas mają posterunki policji, tylko tu nie ma - wyjaśnia.

- Posterunek był zlikwidowany niedawno, parę lat temu. A że była prośba mieszkańców by coś z tym zrobić, czekaliśmy na dobry moment, żeby ten temat ruszyć. W tym roku sytuacja się nadarzyła, w związku z tym, że rząd chce by się Polska powiatowa rozwijała a nie zwijała - mówi pani burmistrz, która nie ukrywa, że choć temat posterunku załatwiany jest z policją na szczeblu powiatowym, miała już w tej sprawie telefon z Gorzowa. - Jesteśmy już po konkretnych rozmowach - kwituje E. Rahnefeld.

Jak zdradza pani burmistrz, uroczystości związane z powrotem posterunku zaplanowano na 23 lub 24 lipca.

Szlichtyngowa będzie wówczas gospodarzem obchodów powiatowych dni policji, a to idealna wręcz okazja do podarowania mieszkańcom prezentu w postaci na powrót otwartej siedziby mundurowych. Na początek pracę ma tam zacząć trójka funkcjonariuszy, a docelowo czwórka.

E. Rahnefeld przekonuje, że uruchomienie posterunku (w kamienicy w tle), to kwestia miesięcy.
Mariusz Kapała E. Rahnefeld przekonuje, że uruchomienie posterunku (w kamienicy w tle), to kwestia miesięcy.

Maja Piwowarska, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji we Wschowie potwierdza, że plany zakładają otwarcie posterunku podczas tegorocznych obchodów święta policji. Podkreśla jednak, że wcześniej trzeba rozwiązać tak przyziemne problemy, jak chociażby remont zaniedbanej i od lat nieużywanej placówki. - Szlichtyngowa to najbezpieczniejsza gmina w powiecie. Czas dojazdu policjantów jest tu krótki, a funkcjonariusze ruchu drogowego często pojawiają się na tym terenie - dodaje nam na koniec.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.