Szpital kliniczny w Zielonej Górze coraz bliżej

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Szpital kliniczny w Zielonej Górze coraz bliżej

Leszek Kalinowski

Wczoraj doszło do notarialnego zatwierdzenia aktu przekształcenia szpitala, przyjętego przez zarząd województwa 22 grudnia 2015.

Kolejny krok w stronę przekształcenia szpitala wojewódzkiego w spółkę prawa handlowego zrobiony. We wtorek w urzędzie marszałkowskim potwierdzono to notarialnie. Akt będzie załącznikiem do wniosku, jaki zarząd województwa skieruje do sądu, by dokonać wpisu do KRS. Wtedy to szpital stanie się spółką prawa handlowego i zacznie działać pod nazwą Wojewódzki Szpital Kliniczny im. K. Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o.

Na pierwszego prezesa nowej spółki szpitalnej zarząd województwa wskazał Stanisława Łobacza, który przez ostatnie lata kierował lubuskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Kadencja pierwszego zarządu spółki i pierwszej rady nadzorczej trwać będzie rok, natomiast kolejne kadencje - 3 lata. Jak mówi marszałek Elżbieta Polak, z chwilą zarejestrowania spółki, będzie ona ze 100-proc. udziałem samorządu województwa.

Dopiero potem nastąpi objęcie większościowych udziałów przez uczelnię , po to, aby szpital stał się uniwersytecką kliniką. Województwo będzie posiadać udziały uprzywilejowane, które na Zgromadzeniu Wspólników dadzą wartość 3 głosów za każdy udział. Pacjenci nadal będą leczeni w ramach umów z NFZ.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.