Leszek Kalinowski

Sztuczna inteligencja tematem satyry

Sztuczna inteligencja tematem satyry Fot. kadr z wideo
Leszek Kalinowski

Sztuczna inteligencja to temat XVIII Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. Prace można przesyłać do końca maja.

We wtorek, 5 kwietnia na konferencji prasowej w Zielonej Górze przedstawiciele organizatorów - Lubuskiego Stowarzyszenia Miłośników Działań Kulturalnych Debiut oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej - zachęcali do udziału w konkursie.

Inspiracją do tegorocznego tematu - sztuczna inteligencja - był pojedynek pomiędzy jednym z dwóch najlepszych graczy w „go” na świecie a komputerowym programem AlphaGo. Po porażkach z komputerem w grach w szachy i warcaby, do tego grona dołączyła gra w go, w której umysł człowieka wciąż był do niedawna lepszy od sztucznej inteligencji.

Jak mówi dyrektor biblioteki Andrzej Buck, konkurs to doskonała promocja Zielonej Góry i Lubuskiego w świecie. Zainteresowanie w różnych krajach jest duże.

- Rysunek satyryczny podobnie jak muzyka jest językiem rozumianym na całym świecie - zauważa Robert Rudiak z Debiutu.
Prace nadsyłać można do 31 maja. Autor najlepsze otrzyma 5 tys. zł i statuetkę. Druga nagroda to 4, a trzecia - 3 tys. zł. Będą dodatkowe nagrody i wyróżnienia. Pokonkursowa wystawa odbędzie się we wrześniu.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.