Sztuka o człowieku zagrzebanym w norce czyli hobbit na deskach teatru

Czytaj dalej
Fot. Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz

Sztuka o człowieku zagrzebanym w norce czyli hobbit na deskach teatru

Jerzy Doroszkiewicz

Teatr Dramatyczny jako jedyny w kraju przenosi na scenę rozsławioną adaptacjami filmowymi powieść „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena. Spektakl reżyseruje Grzegorz Suski.

To będzie bardzo widowiskowy spektakl - zapowiada Grzegorz Suski, reżyser białostockiej prapremiery. - Pojawi się smok Smaug, będą gobliny, pająki, wargowie, nie rezygnujemy ze stworów, które pojawiają się na kartach powieści.

- Jako jedyni w Polsce mamy trzyletnią licencję na wystawianie „Hobbita” w teatrze - cieszy się Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego. Prace nad pozyskaniem licencji trwały blisko rok.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.