Szymon Staśkiewicz liczy na mobilizację

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Gawałkiewicz
Andrzej Flügel

Szymon Staśkiewicz liczy na mobilizację

Andrzej Flügel

Trwa nasza akacja wyboru najpopularniejszych sportowców. Głosujemy jeszcze tylko kilka dni. Pięcioboista Szymon Staśkiewicz ma sporą stratę do czołówki

- Nawet nie bardzo miałem jak mobilizować przyjaciół i znajomych, bo nie było mnie w kraju - powiedział zawodnik ZKS Drzonków. - Przebywałem na zgrupowaniu reprezentacji w Colorado Springs. Wiem, że mam sporą stratę do laureatów. Może uda się jakiś finisz? Zobaczymy. Może jakoś zmobilizuję rodzinę i przyjaciół. Plebiscyt to doskonała zabawa i zawsze się cieszę kiedy jestem w gronie nominowanych. Z USA wróciłem przed samymi świętami. To było bardzo udane, trzytygodniowe zgrupowanie. Dobrze się trenowało. Byli tam też reprezentanci Rosji, Kazachstanu i Gwatemali, więc o sparingpartnerów do szermierki nie musiałem się martwić. Trenowaliśmy na wysokości 2.000 metrów nad poziomem morza więc z pewnością przybyło czerwonych ciałek krwi. Wykonałem dobrą pracę, która będzie procentować i jestem z tego zadowolony. Mijający rok nie był zły. Zabrakło mi kwalifikacji olimpijskiej. Miało ją ośmiu pierwszych zawodników z mistrzostw Europy. Byłem blisko. Niestety, zabrakło mi trochę w kombinacji. Teraz mam szansę awansować na igrzyska już tylko jeśli osiągnę dobrą pozycję w rankingu. Uważam, że jeśli moja forma będzie taka jak w 2015 roku, to powinienem zrealizować ten cel i pojechać na igrzyska. Jestem optymistą. Teraz mam kilka dni wolnego, ale zaraz na początku stycznia zaczynają się zgrupowania. Najpierw Berlin, potem Spała i już będą pierwsze zawody. Chciałbym pozdrowić wszystkich Czytelników "Gazety Lubuskiej" i życzyć im wszystkiego dobrego w nowym roku.


Uważam, że jeśli moja forma będzie taka jak w 2015 roku, to powinienem zrealizować ten cel i pojechać na igrzyska. Jestem optymistą

Odwzajemniamy życzenia. Szymon Staśkiewicz (LUBSPORT.13) ma rzeczywiście sporą stratę do czołowej trójki. Ale biorąc pod uwagę, to że często sytuacja w plebiscycie zmieniała się w samej końcówce, to kto wie? Wczoraj liderzy naszych klasyfikacji byli ci sami, co wcześniej, Wśród sportowych gwiazd prowadziła wioślarka AZS AWF Gorzów Olga Michałkiewicz (LUBSPORT.14). W plebiscycie najpopularniejszych zawodników lubuskich powiatów siatkarz A.Z. Iwaniccy Gubin-Krosno Odrz. Michał Lasota (sport.8), wreszcie w kategorii ,,Uwaga talent” uczeń Zespołu Szkół z Niedoradza, lekkoatleta Tymoteusz Marciniak (talenty.41).
Czytelnicy ciągle głosują, natomiast zakończyli już pracę eksperci. Oni wybierali trzech najlepszych lubuskich sportowców kierując się wyłącznie ich dokonaniami w 2015 roku. Ustalili także kto został trenerem roku i jaki zespół został drużyną roku. Wybrali też honorowego sportowca 2015 z grona niepełnosprawnych.

Przypominamy, że głosowanie kończymy 8 stycznia 2016 o godz. 10.59. Jak oddawać głosy? Wystarczy wysłać SMS na numer 72355, w treści wpisując odpowiedni prefiks, a po kropce wpisując numer wybranego kandydata np (talenty.1, lub sport.57). W odpowiedzi na SMS, poza zaliczeniem głosu, uczestnik otrzymuje również kod dostępu do e-wydania naszej gazety. Koszt wysłania SMS wynosi 2,46 zł z VAT, a jeden wysłany SMS to 10 punktów w plebiscycie na daną kandydaturę. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów i tym samym uzyskać dostęp do dowolnej ilości e-wydań.

Zobacz listę nominowanych, regulamin zabawy oraz aktualną klasyfikację:

KUP BILET NA BAL LUBUSKIEGO SPORTU

Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.