Joanna Bajkiewicz

Tadeusz Grabowski ma 98 lat i robi muzyczną karierę

Tadeusz Grabowski ma 98 lat i robi muzyczną karierę Fot. Dariusz Światłowski/www.nazdjeciach.pl
Joanna Bajkiewicz

Ma 98 lat, ale energii i pogody ducha pozazdrościć mu może niejeden 40-latek. Od 80 lat pisze wiersze i komponuje piosenki. Co więcej, śpiewa i wykonuje je na własnoręcznie zrobionych instrumentach: mandolinach i skrzypcach. Jednak dopiero niedawno o Tadeuszu Grabowskim z okolic Wizny (pow. łomżyński) dowiedziała się cała Polska.

Kiedy pojawił się w telewizji śniadaniowej TVP2, prowadząca „Pytanie na śniadanie” Marcelina Zawadzka popłakała się na antenie.

- Nie wiem, jak ja to robię, ale kiedy gram, kobiety często wzruszają się do łez - przyznaje pan Tadeusz. I wyznaje, że przed wizytą w studio bardzo się stresował. Nigdy bowiem nie występował przed tak ogromną publicznością.

- Bałem się, że przed kamerami popełnię jakąś gafę, ale na szczęście nic takiego się nie stało. Wizyta w telewizji dała mi wiele radości - wspomina.

Jego telefon od tego czasu dzwoni non stop. Dziennikarze z całej Polski proszą go o wywiady. Mężczyzna dziwi się, skąd takie zainteresowanie mediów: - Bo przecież jestem zwykłym, starszym człowiekiem - mówi skromnie. I wyznaje, że nawet rozmowa ze mną, dziennikarką „Gazety Współczesnej“, to dla niego ogromny zaszczyt.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Bajkiewicz

"Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat". Nie mam ograniczeń. Piszę o wszystkim, co dotyczy regionu: od historii ludzi z pasją, przygód na końcu świata, konfliktów sąsiedzkich, po inwestycje, relacjonowanie procesów sądowych, wypadki czy politykę. Kieruję Oddziałem Gazety Współczesnej w Łomży, ale zajmuję się nie tylko tym, co dzieje się w powiecie łomżyńskim, ale i zambrowskim, kolneńskim oraz grajewskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.