Tak nazywaliśmy dzieci w 2019 roku w Podlaskiem! Najpopularniejsze i najrzadsze imiona w Białymstoku, Łomży, Suwałkach i Hajnówce (ZDJĘCIA)

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Olga Goździewska-Marszałek

Tak nazywaliśmy dzieci w 2019 roku w Podlaskiem! Najpopularniejsze i najrzadsze imiona w Białymstoku, Łomży, Suwałkach i Hajnówce (ZDJĘCIA)

Olga Goździewska-Marszałek

Julia, Zofia, Zuzanna, Hanna, Aleksandra i Lena to bardzo popularne imiona, jakie w 2019 roku otrzymywały urodzone w naszym regionie dziewczynki. Chłopców często nazywaliśmy Jakub, Antoni, Jan, Aleksander, Szymon i Franciszek. Ale mamy też nowych mieszkańców, noszących bardzo oryginalne imiona: Lura, Eunika, Nolan, Vivien, Serafina, Lara czy Noemi.

Imię można otrzymać po babci, dziadku, a nawet po ulubionej postaci z filmu lub czekoladowym kremie! Rodzice mają wiele pomysłów, jak nazwać swoją nowo narodzoną pociechę. Jednak większość z nas nazywa dzieci tak samo, jak robią to inni. Od lat najpopularniejsze są więc imiona dla dziewczynek Julia, Zuzanna i Zofia, zaś dla chłopców Antoni, Jakub i Jan.

- Antoś kiedy jest mały, Antek gdy podrośnie i Antoni, kiedy będzie już dojrzałym mężczyzną. Czy to nie jest bardzo praktyczne imię? - śmieje się Dorota Kozłowska, mama Antosia, laureata tegorocznej edycji plebiscytu Gazety Współczesnej "Świąteczne gwiazdeczki" - Wybrałam je będąc w ciąży. Staropolskie imiona są bardzo piękne. Początkowo syn miał mieć też drugie imię, po moim ojcu Zbigniewie, ale w wyniku drobnej pomyłki zostaliśmy przy jednym. Imiona po przodkach to jednak wyraz pamięci i szacunku - przekonuje pani Dorota.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Olga Goździewska-Marszałek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.