Takiej szopki nie powstydziłby się nikt!

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury
Anna Chreptowicz

Takiej szopki nie powstydziłby się nikt!

Anna Chreptowicz

Naturalnej wielkości figury ludzi i zwierząt wzbudzają podziw nie tylko najmłodszych mieszkańców gminy Trzebiechów, ale i ich rodziców.

Jeszcze do 2 lutego mieszkańcy gminy Trzebiechów będą mieli okazję oglądać wyjątkową szopkę bożonarodzeniową, która w tym roku stanęła przed kościołem w Podlegórzu.

- Nasza stajenka co roku trafia do innej miejscowości w gminie. Była już między innymi w Trzebiechowie, potem trafiła do Głuchowa, Swarzynic i Ostrzyc - mówi Tadeusz Wojter, dyrektor Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury i dodaje, że po pięciu latach stajenka wróciła ponownie do Podlegórza już w pełnym komplecie rzeźb.

I nie są to byle jakie rzeźby. Ponieważ gmina słynie z zacięcia do rzeźwienia w drewnie, są to naturalnej wielkości figury wykonane z drewna, które powstawały podczas trzech kolejnych plenerów rzeźbiarskich organizowanych przez TOK w ramach czerwcowych spotkań twórców ludowych i rękodzieła.

- W stajence znalazły miejsce wszystkie podstawowe rzeźby: święta rodzina, anioł, owca, wół, osiołek, pasterz i trzej królowie - mówi Wojter i zachęca wszystkich mieszkańców gminy do jej oglądania.

W przyszłym roku drewniana szopka odwiedzi kolejne sołectwo gminy - będą to Radowice.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.