Teraz łatwiej będzie można organizować miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli

Czytaj dalej
Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

Teraz łatwiej będzie można organizować miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli

Marek Weckwerth

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji Prawa wodnego, przedłożony przez ministra infrastruktury. Projekt zakłada usprawnienie tworzenia miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

Obejrzyj: Tak było na Festiwalu Pierogów Świata w Toruniu
[video]19935[/video]

- Nowelizacja Prawa wodnego w zakresie miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli przyśpiesza i znacznie upraszcza tworzenie miejsc, w których będzie można się kąpać bezpiecznie i z poszanowaniem wymogów środowiskowych – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Dotychczasowa procedura tworzenia miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, obejmująca m.in. wymóg dokonania zgłoszenia wodnoprawnego, jest skomplikowana i długotrwała, a także niewystarczająco szczegółowo uregulowana.

[polecane]22474961,22506319;1;To też może Cię zainteresować[/polecane]

Po zmianie procedura uzyskiwania zgody na utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli zostanie uproszczona i usprawniona. Obywatel będzie mógł w jednym urzędzie załatwić dwie sprawy – zgłoszenie wodnoprawne i zgłoszenie na utworzenie takiego miejsca, co sprawi, że utworzenie miejsca, gdzie można się okresowo kąpać będzie znacznie szybsze.

Wszystko na skróty

Uproszczenie dotyczy także zakresu dokonywania zgłoszeń wodnoprawnych, zmianę formy wyrażanej zgody przez gminę, skrócenie terminów opiniowania, połączenie procedury zgłoszenia wodnoprawnego z wydawaną zgodą, a także doprecyzowanie przepisów dotyczących odmowy utworzenia miejsca wykorzystywanego okazjonalnie do kąpieli.

[polecane]22523089,22515659;1;To też może Cię zainteresować[/polecane]

Jak informuje nas Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury, nowe przepisy mają wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.