To był turniej dla mistrzów roweru

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

To był turniej dla mistrzów roweru

Jolanta Młodecka

Celem jest podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów sprawdzili swą wiedzę i umiejętności w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku gospodarzem zawodów było gimnazjum w Tłuchowie.

Turniej popularyzuje przepisy i zasady poruszania się po drogach, partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu, podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy sprawdzili się w teście pisemnym, musieli zaliczyć tor przeszkód i przejazd przez miasteczko ruchu drogowego.

W turnieju udział wzięły drużyny z Włocławka, gminy Włocławek, Piotrkowa Kuj., powiatów - lipnowskiego i rypińskiego.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Grabkowie, w składzie: Dominika Olak, Adrian Ostrowski, Dominik Jankowski, Martyna Wietrzykowska oraz gimnazjum w Grabkowie, w składzie: Julia Dąbrowska, Dominik Dąbrowski, Mateusz Chojnacki z opiekunem obu drużyn Pawłem Ogłodzińskim.

Drugie miejsce: Szkoła Podstawowa w Radomicach, w składzie: Stanisław Lewicki, Michał Zajączkowski, Laura Gabryszewska, Wiktoria Siecińska z opiekunem drużyny Ewą Lewicką oraz gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim, w składzie: Weronika Michalska, Dominika Siutkowska, Adrian Fer z opiekunem drużyny Katarzyną Pawłowską.

Dla najlepszych były dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe.

Eliminacje wojewódzkie będą 21 maja w Bydgoszczy.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.