To jedna z większych imprez w Lubuskiem

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

To jedna z większych imprez w Lubuskiem

Łukasz Koleśnik

Wczoraj pisaliśmy o gwieździe Rybobrania 2016, Lady Pank. Ale to nie wszystko. Zaplanowano też wiele innych ciekawych atrakcji.

Rybobranie z roku na rok staje się coraz większym wydarzeniem. Dyrektor Centrum Artystyczno-Kulturalnego „Zamek” twierdzi nawet, że to jedna z największych imprez w województwie. - Na pewno pretenduje do miana jednego z najlepszych wydarzeń plenerowych - mówi Tomasz Miechowicz.

Rybobranie rusza w najbliższy weeekend, dokładnie w sobotę. Jak zwykle wydarzenie rozpocznie się od parady rybobraniowej (godz. 15.00 koło miejscowego gimnazjum) oraz spotkania z Wodnikiem.

O podniebienia tradycyjnie zadba Robert Makłowicz, który przygotuje wyśmienite rybne rarytasy. To już trzecia edycja imprezy, w której znany krytyk kulinarny bierze udział. Z Makłowiczem wiązać będzie się jeszcze kilka atrakcji. Wśród nich można wymienić rejs Zefirem, na który można wybrać się ze znanym podróżnikiem i wspólnie degustować wina (niedziela, godz. 19.30-20.30).
Ponadto zorganizowane zostaną warsztaty kulinarne, które poprowadzi oczywiście Makłowicz. Te odbędą się w porcie rzecznym w niedzielę, od godz. 14.00 do 16.00. Udział w warsztatach kosztuje 45 zł. W tym samym dniu i w podobnych godzinach organizowany będzie konkurs kulinarny o Wazę Wodnika.

Czy pojawią się jakieś nowości?_Owszem. - Nowością w tym roku jest turniej zakładów pracy. W formule zabawy będą ścierały się sportowo ekipy z krośnieńskich firm. W tym roku chcielibyśmy też zaprosić do spotkania z Robertem Makłowiczem w formule warsztatów kulinarnych. Doskonalenie rzemiosła pod okiem mistrza to wyjątkowa atrakcja, jak sądzę, nie tylko dla pań. Są jeszcze wolne miejsca, można się zapisać. Zapraszam także w niedzielę o godz. 11.00 do Zamku na promocję książki Roberta Makłowicza i rozmowę przy kawie z autorem - zachęca dyrektor CAK „Zamek”.

W sobotę świetną atmosferę pod sceną zapewni zespół Loka, który zagra o godz. 21.30. Oprócz niego na scenie pojawią się The Best 4, Las Melinas, Awiński Show . Do tego zaraz po koncercie Loka zaplanowano pokaz fajerwerków.

Niedziela to zaś prawdziwy muzyczny hit. Swoje 35-lecie będzie bowiem świętować legenda polskiego rocka, czyli zespół Lady Pank. Rockmeni pojawią się na scenie o 21.00. Wcześniej, o godz. 17.00 pojawi się Halina Frąckowiak, jedna z największych polskich gwiazd lat 70. i pierwszej połowy 80, znana szerokiej publiczności piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Współpracowała m.in. z takimi zespołami jak: Czerwono-Czarni, Grupa ABC, Tarpany czy Drumlersi.

Emocje ponownie sięgną zenitu także podczas Loterii Rybobraniowej, w której główną nagrodą będzie karta podarunkowa na kwotę 5.000 zł. Losy można zakupić już dziś, m.in. w Zamku.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.