Małgorzata Wąsacz

To nie są telefony z ZUS, ale od oszustów!

Nigdy przez telefon nie podawajmy swoich danych osobowych. Mogą one zostać wykorzystane na naszą niekorzyść. Fot. 123rf Nigdy przez telefon nie podawajmy swoich danych osobowych. Mogą one zostać wykorzystane na naszą niekorzyść.
Małgorzata Wąsacz

Naciągacze podszywają się pod ZUS i proponują spotkania w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE. Nie dajmy się na to nabrać!

Torunianin odebrał rzekomy telefon z ZUS w połowie ubiegłego tygodnia, a bydgoszczanka w piątkowy wieczór. Oboje w słuchawce usłyszeli, że mają przygotować dokumenty, bo pracownik zakładu chce się umówić na spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE. Na szczęście oboje nie zgodzili się na wizytę w swoich domach.

Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS województwa kujawsko-pomorskiego, potwierdza, że do zakładu dotarły już sygnały o oszustach podszywających się pod pracowników ZUS.

Nasi pracownicy nie dzwonią i nie składają propozycji spotkań w domu klienta we wspomnianej sprawie. W związku z tym prosimy o daleko idącą ostrożność przy odpowiadaniu na zaproszenia na tego typu spotkania. Podawane podczas nich dane osobowe mogą zostać wykorzystane na niekorzyść klientów ZUS

Jak dodaje, wszyscy zainteresowani zasadami dziedziczenia składek mogą korzystać z bezpłatnych porad Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wystarczy podejść do sali obsługi lub zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numer tel. 22 560 16 00.

Więcej o środkach zgromadzonych na subkoncie ZUS i OFEw dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Wąsacz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.