Kuba Zegarliński

Tomasz Sondej ma przygotować SPR Stal Mielec do walki o utrzymanie. Ze swoich wychowanków mógłby stworzyć niezłą drużynę

Tomasz Sondej z pierwszym zespołem SPR Stali Mielec związany jest od 2016 roku. Jednak dopiero teraz dostanie szansę samodzielnej pracy Fot. Kuba Zegarliński Tomasz Sondej z pierwszym zespołem SPR Stali Mielec związany jest od 2016 roku. Jednak dopiero teraz dostanie szansę samodzielnej pracy
Kuba Zegarliński

Tomasz Sondej będzie odpowiedzialny za przygotowanie piłkarzy ręcznych SPR Stali Mielec do rundy rewanżowej w PGNiG Superlidze. Mielczan prawdopodobnie czeka walka o utrzymanie.

W PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych nie ma drugiego trenera, który wychował tylu zawodników grających na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Dziś jest ich dziewięciu i można by z nich sklecić całkiem niezłą drużynę. Do tej pory był jednak człowiekiem z cienia – najpierw asystował Łukaszowi Rybakowi, by od października 2016 roku zostać najbliższym współpracownikiem Krzysztofa Lipki.

Teraz wychodzi do pierwszego rzędu. Tomasz Sondej, bo o nim mowa, od 1 stycznia przejął obowiązki pierwszego trenera SPR Stali Mielec. Na jego barkach będzie spoczywać odpowiedzialność za przygotowanie drużyny, która 30 stycznia rozpocznie walkę o pozostanie w ekstraklasie piłkarzy ręcznych.

W dalszej części artytkułu przeczytasz m.in.:

 • "Każdy zawodnik na początku swoich treningów ma wolną rękę. Dopiero gdy zobaczę, jakie ma predyspozycje, co mu najlepiej wychodzi, wtedy dobieramy mu pozycję"
 • "Sytuacja w tabeli jest trudna (SPR Stal zajmuje przedostatnie miejsce, które oznacza grę w barażach – przyp. red.), ale wierzę, a właściwie jestem pewny, że w rundzie rewanżowej podniesiemy się"
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Kuba Zegarliński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.