Trasa Niepodległości w Białymstoku. Droga na lekcje przez plac budowy na Leśnej Dolinie

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Marta Gawina

Trasa Niepodległości w Białymstoku. Droga na lekcje przez plac budowy na Leśnej Dolinie

Marta Gawina

Na taki rok szkolny muszą szykować się dzieci z Leśnej Doliny. Przez trasę niepodległości. Do SP 49 i PS 80 nie można dojść ul. Szarych Szeregów. Trudno przejść przez Armii Krajowej

Mieszkamy przy ul. Bacieczki. Wyjechać można stąd tylko ul. Boboli. Żeby uniknąć błota, do szkoły przy Armii Krajowej pojechaliśmy samochodem. Jazda zajęła nam aż 20 minut. Tragedia. A budowa trasy niepodległości potrwa jeszcze wiele miesięcy - denerwuje się mieszkanka Leśnej Doliny.

Uczniowie i rodzice, którzy na rozpoczęcie roku szkolnego do SP nr 49 wybrali się pieszo, też nie mieli lekko. Przygotowane przejście przez ul. Armii Krajowej, zresztą jedyne od strony ul. Bacieczki, przypominało błotny tor przeszkód. - Jest po prostu tragicznie. Chyba jedyne wyjście to kalosze. Jakby dzieci chciały to obejść, to musiałyby nadrobić spory kawałek przez ul. Popiełuszki. A to wiąże się z czasem. Miejmy nadzieję, że potem będzie lepiej - mówi Aneta Bołdyga, która wczoraj z córką Olą spotkaliśmy w drodze do szkoły przy ul. Armii Krajowej.

Odrobinę lepiej ma być już w najbliższych dniach, bowiem kierownik budowy został zobowiązany do poprawy przejścia do szkoły wzdłuż Armii Krajowej. Innej drogi na lekcje na razie nie będzie.

W rejonie ul. Szarych Szeregów rozpoczęły się bowiem prace związane w obiektami mostowymi. Wykonane zostaną głębokie wykopy. - Wykonanie dojść pieszych będzie tu możliwe po zakończeniu robót na obiektach inżynierskich - mówi Anna Kowalska z magistratu.

Trasa Niepodległości

Jej budowa rozpoczęła się wiosną tego roku. Ma zakończyć się pod koniec 2018 roku.

To zachodnia obwodnica miasta. Pozwoli ominąć centrum Białegostoku. Trasa niepodległości będzie składać się z dwóch alei: Niepodległości oraz Paderewskiego. Jej początek to skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. Narodowych Sił Zbrojnych, które też zostanie przebudowane. Następnie pobiegnie przez Leśną Dolinę, Zielone Wzgórza, Starosielce i Nowe Miasto do ul. Wiadukt przy wyjeździe do Kleosina. Przewidziane są dwie jezdnie, dojazdy z osiedli do głównej trasy, drogi rowerowe, chodnik, tunele, kładki dla pieszych i rowerzystów. Powstanie też aż 11 dwupoziomowych skrzyżowań m.in. z ul. Armii Krajowej.

Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.