Trasa Uniwersytecka - udogodnienie dla każdego kierowcy

Czytaj dalej

Trasa Uniwersytecka - udogodnienie dla każdego kierowcy

Najważniejsze liczby w telegraficznym skrócie: budowana przez trzy lata, jej odcinek liczy ponad 1,5 km, na dobę przejeżdża przez nią prawie 25 tys. pojazdów – TU dla kierowców z miejsca stała się nową jakością.

W dokumentach planistycznych dzisiejsza Trasa Uniwersytecka mieściła się od dawna. Do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Bydgoszczy trafiła już bowiem w latach 70 – tych poprzedniego wieku. Swoje miejsce miała także później, w kolejnych opracowaniach, m.in. miejscowym planie z końca lat 90-tych.

Budowa trasy rozpoczęła się w 2010 roku i trwała przez trzy lata. W jej trakcie największym wyzwaniem było wzniesienie mostu podwieszanego do pylonu w kształcie dwóch przenikających się podków. Dzisiaj jest on zauważalny z różnych stron Bydgoszczy, wysoki na prawie 70 metrów stał się jednym z najbardziej charakterystycznych elementów miasta.

Poniżej - najważniejsza miejska inwestycja drogowa, której uroczyste otwarcie miało miejsce w grudniu 2013 roku. Inwestycja kosztowała ponad 200 mln zł..

Obecnie trwa budowa drugiego etapu Trasy Uniwersyteckiej.

2013 ROK / PIERWSZY RAZ POJECHALIŚMY TRASĄ UNIWERSYTECKĄ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.