Trudno to zrozumieć, bo niespodziewanie odszedł wspaniały, piękny Człowiek. Nie żyje Magdalena Kwiatkowska

Czytaj dalej
Fot. Facebook profilu Magdalena Kwiatkowska
Hanna Walenczykowska

Trudno to zrozumieć, bo niespodziewanie odszedł wspaniały, piękny Człowiek. Nie żyje Magdalena Kwiatkowska

Hanna Walenczykowska

„Wrażliwa, mądra, empatyczna, zaangażowana w pomoc rodzinom i dzieciom - tak bydgoszczanie zapamiętali Magdalenę Kwiatkowską.

W sobotę, w wypadku drogowym, do którego doszło na krajowej „dziesiątce” zginęła Magdalena Kwiatkowska, prezes Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Wiadomość zaskoczyła wielu bydgoszczan, zwłaszcza tych, którym dane było znać Magdalenę Kwiatkowską.

Dziękując za dobro

- Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznej śmierci Magdaleny Kwiatkowskiej, wieloletniej Prezes BTBS – twierdzi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. - Odeszła osoba pełna energii, zaangażowania i zapału do pracy; wrażliwa, empatyczna, zaangażowana w pomoc rodzinom i dzieciom. Współpracowaliśmy ponad osiem lat i zawsze była to współpraca owocna – Pani Prezes żyła sprawami BTBS-u oraz była bez reszty zaangażowana w ten projekt. Będzie nam Jej bardzo brakowało.

Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy na swoim facebookowym profilu napisała: - „Tak trudno to zrozumieć... Żegnamy Cię Kochana Pani Prezes, Magdo i dziękujemy za całe dobro, którym nas obdarzałaś. Wielki smutek i żal po niespodziewanej śmierci tak wspaniałej kobiety...”.

- Dramat. Zginęła znakomita, bardzo mądra, empatyczna, pomagająca innym osoba – mówi Krzysztof Jankowski, dyrektor Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. - Przepiękny człowiek; zawodowo i prywatnie.

Krzysztof Jankowski przypomina, że wychowankowie zespołu placówek opiekuńczych otrzymywali mieszkania w blokach budowanych przez BTBS. To dzięki Magdalenie Kwiatkowskiej od 2010 roku zaczęły powstawać mieszkania usamodzielniające dla podopiecznych placówek.

- Magdalena Kwiatkowska, to kolorowa postać, to osoba, która świetnie się realizowała – podkreśla Krzysztof Jankowski. - Bardzo mi żal, nie mogę przyjąć tego, że odeszła.

Trzeba wstać i iść

Na Facebooku Magdalena Kwiatkowska miała swoje konto. Niezbyt często publikowała posty. Ostatni, wrześniowy wpis: - „Trzeba wreszcie wstać z tej ziemi i poszukać słońca. Bo już troszkę zimno...” - dziś po kilku miesiącach słowa te brzmią jak pożegnanie.

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego powstało na mocy uchwały Rady Miasta Bydgoszczy z 6 listopada 1996 roku. W ciągu tych dwudziestu trzech lat, BTBS wybudowało ponad 1 tys. 200 mieszkań korzystając z preferencyjnych kredytów Banku Gospodarstwa Krajowego, z finansowym udziałem miasta i partycypacją w kosztach budowy przez przyszłych najemców. Wynajem lokali w zasobach spółki cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem bydgoszczan.
W budynkach spółki mieszka obecnie ponad 3 tysiące osób.

Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.