Anna Folkman

Trwają badania szczecińskich kobiet z seksbiznesu. Wolontariusze testują prostytutki. Wyniki zaskakują

Dzięki wsparciu Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii - agenda  Ministra Zdrowia, będzie można przeprowadzić ok. 250 badań prostytutek Fot. Stowarzyszenie DADU Dzięki wsparciu Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii - agenda Ministra Zdrowia, będzie można przeprowadzić ok. 250 badań prostytutek
Anna Folkman

Stowarzyszenie Wolontariuszy DADU otrzymało 37 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia na przebadanie pod kątem HIV, HCV i kiły szczecińskich prostytutek. Od początku tego roku jeżdżą do nich, wykonując szybkie testy. Wnioski pozytywnie zaskakują.

Wolontariusze stowarzyszenia odwiedzają kobiety świadczące komercyjne usługi seksualne w ich miejscu pracy. W Szczecinie to zarówno agencje towarzyskie w różnych punktach miasta, ale także trasy wylotowe i wjazdowe.

- Bardzo się cieszymy, bo jak na razie wszystkie dziewczyny godzą się na przeprowadzenie badania, choć obawialiśmy się, że tak nie będzie. Większość tych kobiet znamy i one znają nas. Jeździmy do nich przecież także w ramach akcji profilaktycznych, rozdajemy prezerwatywy, lubrykanty - mówi Justyna Bągorska ze Stowarzyszenia Wolontariuszy DADU. - Jesteśmy też zadowoleni z innego powodu. Przebadaliśmy już 51 kobiet i u żadnej nie wykryliśmy HIV, HCV ani kiły.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Folkman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.