Paweł Kędzia

Trwają przygotowania do rozbudowy Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w Toruniu

Powstać mają hala sportowa, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko do plażowych odmian futbolu i siatkówki, korty tenisowe, siłownia zewnętrza Fot. Sławomir Kowalski Powstać mają hala sportowa, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko do plażowych odmian futbolu i siatkówki, korty tenisowe, siłownia zewnętrza i strefa streetworkout
Paweł Kędzia

Powstać mają hala sportowa, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko do plażowych odmian futbolu i siatkówki, korty tenisowe, siłownia zewnętrza i strefa streetworkout.

- Trwa postępowanie przetargowe na sporządzenie dokumentacji projektowej - informuje Ewa Walusiak-Bednarek z zespołu prasowego UMK.

Dopiero po sporządzeniu dokumentacji będzie możliwe ogłoszenie przetargu na rozbudowę uczelnianego kompleksu sportowego w rejonie ulic św. Józefa i Klemensa.

Szacowany koszt inwestycji wynosi ponad 17 mln złotych. Uniwersytet zgłosił projekt do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Warunkiem pozyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki jest zapewnienie wkładu własnego. Będą to środki własne UMK, dofinansowanie ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa oraz pieniądze z budżetu miasta: po milion złotych w tym i kolejnym roku. Uczelniane centrum sportu jest na liście rezerwowej inwestycji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Laboratoria, hala i boiska

W ramach inwestycji ma powstać budynek z halą sportową oraz zespołem pomieszczeń odnowy biologicznej i laboratorium wysiłkowym, pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią spełniającą wymagania FIFA, z oświetleniem zewnętrznym z regulacją natężenia, wyposażone m.in. w trybuny na 400 osób, tablicę wyników, maszyny do konserwacji nawierzchni.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Kędzia

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.