Trzech pieszych z mandatami

Czytaj dalej
Fot. Przemyslaw Swiderski
Aleksander [email protected]

Trzech pieszych z mandatami

Aleksander [email protected]

Trzech pieszych i 38 kierowców nie będzie miło wspominać akcji chojnickiej policji „Bezpieczni piesi”. Pretensje mogą jednak mieć tylko do siebie.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Chojnicach z kolegami z Czerska i Brus baczniej przyjrzeli się w ostatnich dniach zachowaniom pieszych i kierowcom. Jak informują policjanci, łącznie ukarano mandatami 41 osób, w tym 3 pieszych i 38 kierowców. Sześciu kierujących i dwoje pieszych dostało pouczenia.

Policjanci mieli oko głównie na tych uczestników ruchu, którzy stwarzali zagrożenie. Również na pieszych, którzy często sami prowokują niebezpieczne sytuacje. W trakcie akcji przyłapano też jednego rowerzystę na jeździe po pijanemu. Miał on zakaz jazdy i jego sprawa skończy się w sądzie.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza wobec pieszych, którzy są często bez szans w sytuacjach drogowych. Piesi również muszą stosować znaną kierowcom zasadę ograniczonego zaufania. O przebieganiu przez jezdnię w niedozwolonych miejscach mowy być nie powinno. Niestety i takie sytuacje nadal się zdarzają, a ich konsekwencje są często tragiczne.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.