Trzy dziesiątki! 10 stycznia, 10 bieg, godzina 10. Pobiegną w finale WOŚP w Żarach

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Lucyna Makowska

Trzy dziesiątki! 10 stycznia, 10 bieg, godzina 10. Pobiegną w finale WOŚP w Żarach

Lucyna Makowska

Bieg tyłem będzie jedną z atrakcji 24. Finału WOŚP w Żarach. Wszystko w ramach 10 już cyklu „Policz się z cukrzycą”. Jego organizatorem jest Piotr Olszewski.

Przed nami 24 finał WOŚP, a w nim 10 raz rozegrany będzie bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą”.
Na początku to masowe bieganie odbywało się tylko w Warszawie, teraz biega się już w 60 miastach. W Żarach biegamy po raz piąty. Wcześniej organizowałem je na Dolnym Śląsku, gdzie mieszkałem.
Startujemy o 10.00 na nowiutkiej nawierzchni boiska Zespołu Szkół przy ul. 9 Maja. Pół godziny wcześniej będzie można się zapisać. Spodziewamy się sporej ilości zawodników, pobiegniemy bez względu na pogodę dystans 60 metrów.
Obiekt będzie właściwie przygotowany, nawet jeśli spadnie śnieg.

Kto może w nim uczestniczyć?
Wszyscy, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy w każdym wieku. Oczywiście ustalone są kategorie: dzieci, dorośli (od 16 roku życia), mężczyzn, kobiet, dziewcząt młodszych, chłopców. Dla najmłodszych, którzy mogą sobie nie poradzić z biegiem tyłem mamy tradycyjny start. Pomarańczowe, oryginalne koszulki, które dostajemy od Jurka Owsiaka, będą mogli wygrać nie tylko zwycięzcy biegu. Mamy ograniczoną ilość koszulek Co roku wymyślamy konkurs, dzięki któremu mogą ją wygrać także ci, którzy nie startują. W tym roku motywem przewodnim biegu są balony. Dlatego zapraszam na boisko 10 stycznia z balonami.

Osoby, które przyniosą ich najwięcej, najbardziej kolorowych, na pewno mogą liczyć na „owsiakową” koszulkę. Mamy też 100 numerów startowych dla uczestników (identycznych jak zawodnicy startujący w stolicy). Dla zwycięzców w kategorii kobiet i mężczyzn są super nagrody niespodzianki, mogę jedynie uchylić rąbka tajemnicy, że są to nagrody zdrowotne. Urząd miasta zafundował nagrody dla wszystkich dzieci, które staną na podium.

Przewidujecie instruktaż biegania tyłem?
Jasne, oprócz rozgrzewki i instruktażu, każdy biegacz będzie asekurowany. Na bieżni są trzy tory, ale ze względów bezpieczeństwa jednocześnie będziemy wypuszczać po dwie osoby. Wszystko jest technicznie przemyślane. To nietypowy bieg, w Polsce to prawie „biała plama”. W Polsce tylko w jednym mieście organizowany jest bieg tyłem, my w przyszłym rocku chcemy zrobić mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Nasz żarski 60 metrowy odcinek najlepsi powinni pokonać w 11-13 sekund. Sam spróbuję...
Wygrywa najszybszy, to będą profesjonalne zawody sportowe. Ale w orkiestrze liczy się przede wszystkim zabawa i to by zebrać jak największą ilość pieniędzy. Na terenie szkoły i boiska będą chodzić wolontariusze z czterema puszkami. Od ośmiu lat jestem wolontariuszem, z puszką chodzą też moje własne dzieci.

Start w biegu jest bezpłatny?
Tak, nie ma żadnego wpisowego.

Wiem, że przygotowujecie mnóstwo innych atrakcji.
Tak, to choćby rzut do kosza... balonem. To trudna konkurencja, ale komu się to uda, może też liczyć na koszulkę. Będzie skok w dal z balonem. Zapraszam. Cóż to szczególny dzień bo 10 styczeń, 10 bieg, godzina 10.00.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.