Trzy zegary z Dolnej Saksonii w Szczecinku. Jeden sprawny, drugi niedomaga, trzeci stoi

Czytaj dalej
Fot. Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic

Trzy zegary z Dolnej Saksonii w Szczecinku. Jeden sprawny, drugi niedomaga, trzeci stoi

Rajmund Wełnic

Mateusz Zacharewicz ze szczecineckiego muzeum zaprosił mieszkańców na wycieczkę do wieży kościoła Mariackiego, aby pokazać im milczący od ponad 70 lat mechanizm zegara. Jest szansa, że wkrótce się odezwie.

To była kolejna z imprez Muzeum Regionalnego w Szczecinku, podczas której uczestnicy mogli poznać historię miasta, a nawet ją dosłownie dotknąć. Tym razem szczecinecki muzealnik Mateusz Zacharewicz - po swoim wykładzie o szczecineckich zegarach wieżowych firmy J.F. Weule - zabrał kilkudziesięciu słuchaczy na wieżę kościoła Mariackiego, gdzie zainstalowany jest jeden z trzech czasomierzy znanego zegarmistrza.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.