Tydzień deweloperów z Nowinami

Czytaj dalej
Urszula Sobol, Bartosz Gubernat

Tydzień deweloperów z Nowinami

Urszula Sobol, Bartosz Gubernat

Szukanie wymarzonego mieszkania bywa czasochłonne. Jak znaleźć idealną ofertę? Proponujemy naszym Czytelnikom Tydzień Deweloperów z Nowinami. Od 11 do 16 czerwca prezentować będziemy oferty różnych deweloperów. Z naszymi wskazówkami dowiesz się, gdzie w Rzeszowie i okolicy możesz kupić mieszkanie lub dom dla siebie, dzieci, wnuków, pod wynajem lub jako inwestycję na przyszłość.

Mieszkanie w bloku czy może dom jednorodzinny? To dylemat, przed którym staje większość osób planujących inwestycje mieszkaniowe.

W Rzeszowie i okolicy deweloperzy oraz inwestorzy wciąż przygotowują dla swoich klientów ciekawe i bogate oferty mieszkań w różnych lokalizacjach. Wiele inwestycji spełnia wymagania najbardziej wymagających klientów.

Zanim jednak zaczniemy przeglądać oferty, powinniśmy zastanowić się, jaki typ mieszkania i z iloma pokojami nas interesuje. Oczywiście ważne jest lokalizacja naszego lokum, a także cena.

Ile kosztuje mieszkanie na Podkarpaciu

4900 zł za metr kwadratowy - tyle obecnie wynosi średnia cena nowych mieszkań na Podkarpaciu. Używane mieszkania kosztują o ok. 250 zł za metr mniej. - To oznacza, że kolejne dwa lata na rynku będą w dalszym ciągu dobre. Te mieszkania będą bowiem wówczas oddawane do użytku - tłumaczył Nowinom Jaromir Rajzer, właściciel biura nieruchomości Certus w Rzeszowie.

Ze względu na bardzo dużą podaż, a co za tym idzie, bogatą ofertę i duży wybór w Rzeszowie lepiej sprzedają się nowe mieszkania. Najczęściej nabywamy je bezpośrednio od dewelopera, choć zdarzają się i nabyte z drugiej ręki, takie, które ktoś kupił, ale odsprzedaje przed zamieszkaniem.

Olbrzymia liczba rozpoczętych inwestycji pozwala przypuszczać, że rynek utrzyma wysoki poziom sprzedaży.
Szacuje się, że w skali kraju liczba mieszkań oddanych do użytku wzrosła o 10 procent w stosunku do 2016 roku.

Co prawda na Podkarpaciu pod względem liczby nowych mieszkań oddanych do użytku zanotowaliśmy nieznaczny spadek, ale już liczba inwestycji, które są rozpoczęte, albo zostały zgłoszone i czekają na budowę, robi wrażenie.

Jaromir Rajzer, właściciel biura nieruchomości Certus w Rzeszowie, w rozmowie z Nowinami zwraca uwagę, że w latach 2007-2016 za metr kwadratowy używanego mieszkania trzeba było zapłacić w Rzeszowie około 4400-4500 zł. Ale od III kwartału 2016 roku ceny zaczęły rosnąć, dostosowując się do kwot, jakie deweloperzy żądają za nowe mieszkania.

Co kupujemy najczęściej

Eksperci analizujący rynek nieruchomości wskazują przede wszystkim na mieszkania średniej wielkości, o powierzchni około 50 metrów kwadratowych. Klienci najczęściej wybierają pierwsze bądź drugie piętro.

Klientów przyciągają takie atuty jak atrakcyjna lokalizacja, nowe osiedle, nowoczesne budownictwo, przestronne i funkcjonalne wnętrza, duże tarasy, czy balkony. Zwracają też uwagę na garaże podziemne.

Najczęściej wybierane są nowe mieszkania, które można wykończyć po swojemu. Coraz częściej deweloperzy oferują też mieszkania gotowe do zamieszkania, wykończone pod klucz.

Sprawdź inwestycje tutaj: nowiny24.pl/dnideweloperow

Urszula Sobol, Bartosz Gubernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.