Leszek Kalinowski

Tygrysem do Szczecina, a potem kicha

Leszek Kalinowski

Mamy już nowoczesne pociągi, kolej na kolej, więc do Szczecina najlepiej pomarańczowym tygrysem.

W internecie pociąg prezentował się doskonale. W rzeczywistości trochę gorzej, ale tak to z internetem bywa. Nowoczesność jednak była, a jakże, zapowiedzi np. stacji Przylep a nie Zielonej Góry.

Powrót ze Szczecina do Winnego Grodu była jednak już powrotem do przeszłości. Gdy podjechał pociąg w lubuskich barwach z napisem Lubuskie warte zachodu, słychać było wśród pasażerów głębokie westchnienie. A potem narzekania, że to staroć, ledwo się trzyma i antyreklama kolei. No i regionu przy okazji.

Bo takimi pociągami to się jeździło 35 lat temu i więcej. W Polsce, bo pamiętam, że w Anglii już wtedy jeździły bardziej nowoczesne pociągi niż nasze dzisiejsze tygrysy. Widać wciąż jeszcze musimy gonić zachód. Dobrze chociaż, że w jedną stronę podróży mogłem się do niego zbliżyć.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.