Tysiące nowych emerytów w Łodzi i regionie

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Gadomski
Alicja Zboińska

Tysiące nowych emerytów w Łodzi i regionie

Alicja Zboińska

Mieszkanki Łódzkiego, które skorzystały z przywrócenia starego wieku emerytalnego otrzymują średnio 1.662,60 zł brutto, mężczyźni - 2.583 zł.

Tego można było się spodziewać: większość osób, które po przywróceniu starego wieku emerytalnego mogły wcześniej odejść z pracy, zdecydowała się na ten krok. W woj. łódzkim w ostatnim kwartale tego roku taką możliwość zyskało 38 tys. osób. Na emeryturę przeszło 25 tys. Oznacza to, że wnioski złożyło już 66 proc. uprawnionych. W tej grupie przeważają panie, a ich emerytura jest o ponad 900 zł niższa od świadczenia wypłacanego mężczyznom.

Ilu jest emerytów w regionie? Kto zdecydowała się skorzystać z niższego wieku emerytalnego? Ile wynoszą emerytury w województwie łódzkim? 

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.