Ubezpieczenia społeczne nie są dla nich tajemnicą

Czytaj dalej
Fot. ZUS Zielona Góra
Małgorzata Trzcionkowska

Ubezpieczenia społeczne nie są dla nich tajemnicą

Małgorzata Trzcionkowska

Drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Żaganiu reprezentowała woj. lubuskie na centralnym konkursie wiedzy o ubezpieczeniach.

- Konkurs był podsumowaniem projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” - tłumaczy Agnieszka Kazoń, rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zielonej Górze. - Prowadzimy go już od trzech lat. Warunkiem udziału było przeprowadzenie cyklu czterech lekcji w szkołach. Później, po testach placówki wyłaniały najlepszych.

W konkursie wzięło udział 19 tys. uczniów z 550 szkół. Ostatni etap odbył się w centrali ZUS. Zmierzyło się w nim 16 zespołów, a wśród nich Karolina Paluchowicz i Michał Podgórny z Banacha. fachowo przygotowała ich opiekunka Regina Zagórniak. - Poziom wiedzy był wyrównany - opowiada A. Kazoń. - Decydowała trafność odpowiedzi i czas. Zawodnicy posługiwali się elektronicznymi pilotami, a na wybór mieli kilka sekund.

- Chociaż nasza drużyna nie stanęła na podium, to i tak dla nas są najlepsi - podkreśla rzeczniczka.
W uroczystości wzięli udział m.in. prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, a także wiceminister Marcin Zieleniecki z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Najlepsi młodzi znawcy ubezpieczeń społecznych z dyrektorem Mieczysławem Śmieszkiem i Reginą Zagórniak.
ZUS Zielona Góra Najlepsi młodzi znawcy ubezpieczeń społecznych z dyrektorem Mieczysławem Śmieszkiem i Reginą Zagórniak.
Małgorzata Trzcionkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.