Uczennice z Gorzowa zrobiły plakat, który będzie w całym Lubuskiem!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Uczennice z Gorzowa zrobiły plakat, który będzie w całym Lubuskiem!

Tomasz Rusek

Jedna szkoła, a tyle powodów do dumy! Uczennice z Odzieżówki zaprojektowały plakat, który trafi do wszystkich szkół w Lubuskiem. A sukcesów placówka ma więcej

- Chciałyśmy pokazać, że czad jest groźny, że potrafi zabić. Zależało nam na komunikacie, który jest czytelny, ale jednocześnie niebanalny - mówiły w czwartek stremowane: Nikola Łukszo i Aleksandra Pikuła, gdy odbierały gratulacje od komendanta wojewódzkiej straży pożarnej Sławomira Kluska. Straży plakat siedemnastolatek tak się spodobał, że zamówiła tysiąc sztuk. Trafi do wszystkich gimnazjów i szkół średnich w Lubuskiem. - Podoba mi się pomysł. Zwraca uwagę, jest oryginalny. Daje do myślenia, prawda? - mówił zadowolony komendant.

Jesteście zdziwieni, że w popularnej Odzieżówce młodzi uczą się grafiki komputerowej? To posłuchajcie tego: poza szyciem i projektowaniem w szkole od lat rosną też zdolni styliści fryzur. Jak zdolni? Dyrektor Anna Maciejewicz wyciąga dyplomy i odpowiada: - Właśnie zdobyli czołowe miejsca na turnieju mistrzostwa zawodowego, który był rozgrywany w Zielonej Górze.
Uczennicom przypadły drugie i trzecie miejsca.

Czytaj więcej w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Studniówka 2017. W gorzowskim Ekonomiku to było coś! Wąż liczył dziesiątki osób

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.