Zbigniew Politowski

Uczniowie „Konopy” pojadą do Parlamentu Europejskiego

Podpis pod zdjęcie: Kadr z filmiku „ Zjednoczeni w różnorodności”, który można obejrzeć w serwisie You Tube. Fot. Anna Hankiewicz Podpis pod zdjęcie: Kadr z filmiku „ Zjednoczeni w różnorodności”, który można obejrzeć w serwisie You Tube.
Zbigniew Politowski

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej wykazali się ponadprzeciętną wiedzą na temat Unii Europejskiej. W nagrodę pojadą do Europarlamentu w ramach programu Euroscola!

Aby uzyskać możliwość wyjazdu na Euroscolę, uczniowie wzięli udział w eliminacjach krajowych, które polegały na rozwiązaniu quizu online. - Grupa naszych uczniów zakwalifikowała się do udziału w drugim etapie, który polegał na wykonaniu zadania kreatywnego. Młodzież nagrała filmik ukazujący szkolne realia w okresie PRL-u i dla kontrastu - współczesne zajęcia w ramach Klubu Europejskiego „Konopa” - mówi Waldemar Wąsniewski, opiekun laureatów.

Co będą robić uczniowie podczas wyjazdu? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Politowski

Pracę dziennikarską rozpocząłem pod koniec 1983 r. w prasie włocławskiej. W  1987 r. zostałem reporterem inowrocławskiego oddziału  "Gazety Pomorskiej", a w 1994 r. jego kierownikiem. Na początku lat 90. przez krótki okres byłem dziennikarzem działu ekonomicznego "GP". W swoich publikacjach od początku koncentruję  się wokół spraw lokalnych, samorządowych, gospodarczych, społeczno-politycznych, interwencyjnych. Ponieważ moją pasją jest turystyka, chętnie popełniam teksty  prezentujące urodę różnych zakątków Polski, także związane z bliską mi problematyką uzdrowiskową. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.