Uczniowie z Gorzowa w finale światowego konkursu [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Uczniowie z Gorzowa w finale światowego konkursu [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

Uczniowie ze Społecznej Szkoły Stowarzyszenia Edukacyjnego wywalczyli udział w finale „Odysei Umysłu”. Czy uzbierają na wylot do USA?

- Wygraliśmy ten konkurs, bo byliśmy oryginalni – mówi Iga Surowiec, piątoklasistka ze Społecznej Szkoły Stowarzyszenia Edukacyjnego przy ul. Kazimierza Wielkiego. Wraz z szóstką rówieśników awansowała właśnie do światowego konkursu „Odyseja Umysłu”.

- To konkurs, w którym trzeba w ośmiominutowej scence przedstawić jeden z pięciu tematów. My wybraliśmy „Bohater bardzo super. Ciąg dalszy nastąpi” – wyjaśnia nam od razu Marta Nowosadzka, kolejna z siedmioosobowej grupy.

- To taka zabawa, w której trzeba wykazać się kreatywnością – dodaje Ula Piątek.

Siedmioro uczniów pracowało na sukces od jesieni. My wczoraj spotkaliśmy się z piątką. Niny Bogacz i Dominika Uchańskiego nie było wczoraj w szkole, bo… startują po kolejne sukcesy i brali właśnie udział w konkursie biblijnym. A jak rodził się sukces w „Odysei”?
- Zaczęliśmy od napisania scenariusza. Musieliśmy stworzyć do scenki postać superbohatera. – mówi Ula.

Czytaj w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.