Uczniowie z Gorzowa w szajce hakerów, którzy atakowali nawet Microsoft

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Jarosław Miłkowski

Uczniowie z Gorzowa w szajce hakerów, którzy atakowali nawet Microsoft

Jarosław Miłkowski

Wśród pokrzywdzonych przez grupę ponad 100 hakerów są aż 202 firmy, w tym Microsoft czy Kaspersky, a także komputerowi giganci z Azji. Nasi prokuratorzy kończą śledztwo, którym interesowali się nawet Amerykanie

To sprawa, która prowadzi do państw na całym świecie – mówi Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. To u nas właśnie zmierza do finału śledztwo w sprawie grupy hakerów, która kilkanaście lat temu włamywała się do serwerów komputerowych np. uniwersytetów czy banków. Po co? Żeby na nich przechowywać nielegalne oprogramowanie, filmy czy muzykę.

O sprawie zrobiło się głośno w 2004 r. Wydział do walki z przestępczością gospodarczą w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zlikwidował wówczas liczącą ponad 100 osób grupę, która działała w Polsce, USA, Australii, Wielkiej Brytanii i na Słowacji. W chwili rozbicia grupa, która nosiła nazwę Warez City, działała od dwóch lat.

Czytaj w sobotę, 24 czerwca, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Zobacz: Hakerzy zaatakowali strony internetowe lubuskich gmin

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.