Ulicy Ciepłej w Bydgoszczy przed TIR-ami podobno chroni... znak

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Wojciech Mąka

Ulicy Ciepłej w Bydgoszczy przed TIR-ami podobno chroni... znak

Wojciech Mąka

Zdaniem naszych Czytelników, ul. Ciepła na Miedzyniu nie dość, że zaniedbana, to jeszcze demolowana przez ciężarówki. Pisma do Urzędu Miasta Bydgoszczy.

- Od urodzenia jestem mieszkańcem ul. Ciepłej, która znajduje się przy głównym węźle komunikacyjnym w Bydgoszczy - opisuje sytuację nasz Czytelnik.

Dodajmy, że to ta ulica, która przed wiaduktem nad ulica Nakielską, na wysokości pętli tramwajowej, tyle tylko, że po drugiej stronie głównej arterii.

- Od lat ulica Ciepła znajduje się w opłakanym stanie - mówi mieszkaniec.

Idą pisma do ratusza

Kontynuuje: - Powód to rozjeżdżone pobocza i masa dziur po kołach ciężarówek, których kierowcy zwyczajnie objeżdżają przez ul. Ciepłą pobliski wiadukt, bo jest on dla ciężkich samochodów po prostu zbyt niski.

Czytelnik twierdzi, że próbował interweniować. - Od długiego czasu wysyłam do Urzędu Miasta listy z prośbami o wyremontowanie tej ulicy oraz położenie na niej asfaltu lub kostki, ale do dnia dzisiejszego nikt się jednak tą sprawą nie zainteresował - podkreśla.

Dziura na dziurze

Pojechaliśmy na miejsce. Nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom. Na asfalcie dziura na dziurze, a na poboczach, na piasku, ślady po szerokich oponach ciężkich aut.

Mieszkańcy narzekają, na uciążliwości i niebezpieczeństwo, bo ulica jest bardzo wąska... - Proszę mi tu poszukać normalny kawałek chodnika dla pieszych - słyszymy.

Bez przebudowy do 2022

Z pytaniami mieszkańców udaliśmy się do Urzędu Miasta. Stamtąd odesłano nas do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

- Ulica Ciepła jest ulicą publiczną, kategorii gminnej, jest zatem objęta ciągłym nadzorem i utrzymaniem ZDMiKP - przypomina Jacek Witkowski, szef drogowców. - W razie konieczności stwierdzonej przez naszych inspektorów lub po zgłoszeniach mieszkańców, wykonywane są remonty cząstkowe, czyli „punktowe naprawianie pojedynczych ubytków.

Perspektyw na szybką naprawę ulicy raczej trudno szukać. - Ulica ta jest objęta analizą w ramach programu utwardzania dróg gruntowych, ale zajmuje 67 pozycję w rankingu, czyli w edycji programu na lata 2019 - 2022 nie będzie realizowana - słyszymy od drogowców. - Program będzie kontynuowany w kolejnych latach, trudno jednak określić, czy np. nie zostaną zmienione przez radnych kryteria wyłaniające ulice do budowy.

Tam, gdzie stoi znak

Innej organizacji ruchu też nie będzie bo jest... niepotrzebna. - Organizacja ruchu uniemożliwia wjazd pojazdów ciężarowych - uważa dyrektor. - Na wlocie od ul. Nakielskiej ustawione jest ograniczenie tonażowe do 2,5t, które nie dotyczy ruchu do obiektów docelowych przy ul. Ciepłej.

Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.