Andrzej Matys

Usługa e-PIT jest prosta, ale są pułapki. Jak się zalogować?

Usługa e-PIT jest prosta, ale są pułapki. Jak się zalogować?
Andrzej Matys

Od piątku na portalu www.podatki.gov.pl czekają gotowe zeznania osób, które w tym roku rozliczają się z podatków na formularzach PIT-37 i PIT-38.

W zasadzie nie musimy robić nic, a i tak nasz PIT trafi do urzędu skarbowego. 15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła wypełnione zeznania PIT-37 (m.in. dla dochodów z umów o pracę i z umów cywilnoprawnych) oraz PIT-38 (dla dochodów np. z giełdy). Wszystko w usłudze „Twój e-PIT” na Portalu Podatkowym MF. I nie trzeba składać o to żadnych wniosków.

E-PIT można od razu zaakceptować albo uzupełnić (np. o dodatkowe ulgi, poprawić (jeśli są błędy albo zignorować i wypełnić samodzielnie, w dodatku na papierze.

Nasz e-PIT został przygotowany automatycznie. Wystarczy wejść na Portal Podatkowy - www.podatki.gov.pl - i zalogować się do „Twojego e-PITa”. Można to zrobić na dwa sposoby, przez Profil Zaufany - ale tylko, ci którzy PZ już mają, bo inni muszą go sobie założyć (jak informujemy w rastrze).

Drugi sposób jest taki, że wchodzimy na www.podatki.gov.pl i wpisujemy swoje dane autoryzacyjne. Ale... trzeba je wcześniej przygotować, bo system nas o nie poprosi. A są to:

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

To super usługa i wielkie ułatwienie dla wszystkich, ale oczywiście jak to na początku nie obyło się bez problemów. Pierwszy, to logowanie - logowałem się przez 3 dni od piątku przez cały weekend wielokrotnie i nigdy nie udało się "normalnie" zalogować, jak na innych stronach - "Trwa łączenie ze stroną ...", później "Przekroczono limit czasu połączenia ..." i dopiero powtórne logowanie było poprawne. Drugi - "Wygeneruj PDF z PIT'em" - komunikat "Nie można poprawnie wygenerować", z UPO to samo. Trzeci - po kilkuminutowym generowaniu pobierał się pusty (zerowa objętość) PDF. Z UPO - ten sam problem. Dopiero czwarta próba przebiegła pomyślnie - prawidłowo i przede wszystkim szybko udało się wygenerować oraz pobrać PDF'y z PIT'em oraz UPO. Ja rozumiem ogromnie zainteresowanie i rzez to nadmierne obciążenie serwerów na samym początku, ale czy u nas ZAWSZE muszą być jakieś problemy techniczne, nawet w takich ważnych sprawach urzędowych jak podatki ?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.