Uwaga! Naciągają seniorów na "pracownika ZUS"

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Małgorzata Stempinska

Uwaga! Naciągają seniorów na "pracownika ZUS"

Małgorzata Stempinska

Jeśli odwiedzą Was "pracownicy ZUS", którzy będą chcieli przeliczyć emeryturę i poproszą o zaliczkę do ręki albo byście przynieśli ją do kasy, to możecie być pewni, że to oszustwo. Nie dajcie się nabrać!

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły niepokojące sygnały o kolejnych próbach oszustwa „na pracownika ZUS”. Oszuści próbują wyłudzić od seniorów pieniądze. Nie ma jeszcze zgłoszeń z naszego regionu, ale niewykluczone, że naciągacze wkrótce wezmą sobie na celownik seniorów z Pomorza i Kujaw. Dlatego Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS województwa kujawsko-pomorskiego, uczula osoby starsze, aby były ostrożne i nieufne w stosunku do osób, które kontaktują się z nimi telefonicznie i próbują zmobilizować je do wyjścia z domu z pieniędzmi. Po pierwsze pracownicy ZUS nie dzwonią do seniorów z taką prośbą. Po drugie już od wielu lat w budynkach Zakładu nie ma kas.

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły niepokojące sygnały o kolejnych próbach oszustwa „na pracownika ZUS”. Oszuści próbują wyłudzić od seniorów pieniądze.  Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu. 

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.