W barwach Konfederacji startują dwaj rolnicy z Podlaskiego

Czytaj dalej
Fot. Fot. Piotr Sawczuk
Andrzej Matys

W barwach Konfederacji startują dwaj rolnicy z Podlaskiego

Andrzej Matys

Konfederacja zdradziła nazwiska kolejnych kandydatów ze swojej liście wyborczej. To Krzysztof Tołwiński i Krzysztof Jabłoński. Obydwaj są przedstawicielami ruchu rolniczo-konsumenckiego. - Resztę nazwisk z listy podamy w przyszłym tygodni - mówi "jedynka" Konfederacji Robert Winnicki.

Krzysztof Tołwiński to na Podlasiu postać znana. Jest rolnikiem, a był już samorządowcem, posłem i wiceministrem skarbu państwa (w rządzie Jarosława Kaczyńskiego - red.). Zwiedził też kilka partii, w tym PSL i PiS. Przed rokiem startował z Kukiz'15 w wyborach do sejmiku, ale przegrał. Teraz, jak zapowiada Robert Winnicki, lider podlaskiej listy Konfederacji Tołwiński wzmocnił szeregi tej partii. Nie wystartuje jednak na Podlasiu.

- Bardzo się cieszę, że są z nami reprezentanci segmentu rolniczo-konsumenckiego. To Krzysztof Tołwiński, którego w Białymstoku nikomu nie trzeba przedstawiać, a który bedzie otwierał naszą listę w okregu siedleckim. Jest też z nami Krzysztof Jabłoński, który reprezentuje środowiska rolnicze, ktorym na sercu leży zdrowa żywność, polska żywność. Żywność, która w sposób tani, czyli powinna trafiać bezpośrednio od producenta do konsumenta, a nie, jak dzisiaj z ogromnymi narutami. Pan Jabłoński ma na p

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.