W Chojnicach czekają na jubileuszowego gola

Czytaj dalej
Fot. Adrian Maras
Tomasz Malinowski

W Chojnicach czekają na jubileuszowego gola

Tomasz Malinowski

Trzy sezony w I lidze; obecny to czwarty. Chojniczanka zdobyła w tym okresie 147 bramek. W najbliższych meczach można spodziewać się jubileuszowej...

Klub z ulicy Mickiewicza awansował na zaplecze ekstraklasy w sezonie 2012/13. Na „drugim froncie” drużyna, pod wodzą Mariusza Pawlaka, grała skutecznie. Wygrała aż 22 mecze, z remisami zdobyła ... 71 punktów. Imponujący był też dorobek bramkowy: 57-28 (więcej miały jedynie zespoły Energetyka i Polkowic).

W pierwszej lidze drużyna (już przebudowana) przekonała się rychło, że w piłkę gra się trochę inaczej, niestety nie zawsze tak skutecznie. Był to więc trudny sezon dla „Chojny”. Zespół nie był już tak skuteczny. Odnotował bilans bramkowy 35-33. Na niezłym procencie grał jedynie Tomasz Mikołajczak, strzelec 9 goli.

Zdecydowanie lepiej wiodło się ekipie - nadal - Mariusza Pawlaka w kolejnym sezonie. Wskazuje na to najwyższe dotychczas miejsce - 5. oraz osiągnięcia strzeleckie (bramki:50-37). A Tomasz Mikołajczak potwierdził, ze jest rasowym napastnikiem - 14 goli.

Trzy sezony w I lidze; obecny to czwarty. Chojniczanka zdobyła w tym okresie 147 bramek. W najbliższych meczach można spodziewać się jubileuszowej..
Piotr Hukało Trzy sezony w I lidze; obecny to czwarty. Chojniczanka zdobyła w tym okresie 147 bramek. W najbliższych meczach można spodziewać się jubileuszowej...

Kolejne rozgrywki (sezon 2015/16) okazały się dla klubu znów trudne, wyczerpujące fizycznie i psychicznie. Drużyna grała, w pewnym momencie, pod presją miejsca w tabeli (nad strefą spadkową). Sezon miał jednak dla żółto-biało-czerwonych pomyślny finał, którego nie doczekał już trener Mariusz Pawlak. Dzieła utrzymania podjął się Maciej Bartoszek, ale tendencji strzeleckiej (40-45) jednak nie odwrócił. Najskuteczniejszymi graczami okazali się: Łukasz Kosakiewicz i Paweł Zawistowski - zdobywcy 5 bramek.

Teraz „idzie” ekipie Macieja Bartoszka zaskakująco dobrze. Zajmuje 3. miejsce, legitymuje się korzystnym bilansem bramkowym (22-17). Byłoby lepiej, gdyby doliczyć punkty za Nowy Sącz i Kluczbork.

Na pierwszoligowych stadionach Chojniczanka strzeliła, z niedawnym meczem w Kluczborku, dotąd 147 goli. Przypomnijmy więc wybiórczo nazwiska zawodników , którzy zdobywali „jubileuszowe” bramki; gola nr. 1 w I lidze strzelił Błażej Radler (mecz z Kolejarzem Stróże). Bramka nr. 10 była autorstwa Macieja Ropiejki (mecz z Sandecją). Tomasz Mikołajczak złożył autograf pod bramką nr.50. Trafienie 75. należało do Daniela Chyły, a okrągłe 100. Pawła Zawistowskigo.

W Chojnicach wyczekują więc na bramkę nr. 150. Czy padnie w najbliższym meczu z Olimpią Grudziądz (meczach tych zespołów pada mało bramek), czy trzeba będzie jeszcze poczekać?Może tylko do derby Pomorza z Bytovią...Trzeba być cierpliwym.

Tomasz Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.