W Dąbrowie Górniczej opłata za śmieci znów ma być wyższa

Czytaj dalej
Fot. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Piotr Sobierajski

W Dąbrowie Górniczej opłata za śmieci znów ma być wyższa

Piotr Sobierajski

W Dąbrowie Górniczej planowana jest podwyżka cen za wywóz odpadów. Duża podwyżka, bo trudno inaczej nazwać przeskok z 20 złotych za osobę do 29 złotych. Mieszkańcy już pytają, czemu tak drogo? Miasto odpowiada, że taniej być nie może.

Opłaty za wywóz nieczystości rosną ostatnio lawinowo. Mieszkańcy miast śląskich i zagłębiowskich wyrażają swoją dezaprobatę wobec podwyżek, bo przecież wszystko wokół drożeje. Listy protestacyjne z tysiącami podpisów sprzeciwu trafiają do władz samorządowych, jak ma to miejsce np. w Będzinie. Czy taki protest pojawi się też w Dąbrowie Górniczej i czy powinien być kierowany do władz lokalnych czy może do rządu RP i władz wojewódzkich? To okaże się już wkrótce.

Fakty są dziś takie, że dziś cały pakiet uchwał (łącznie pięciu), dotyczący nowych opłat za wywóz odpadów w Dąbrowie Górniczej, ale także np. ulg finansowych, jakie mieszkańcy mogą uzyskać dzięki posiadaniu kompostowników, obecnie jest konsultowany. Zajmie się nimi także w najbliższych dniach Komisja Gospodarki Komunalnej w dąbrowskiej Radzie Miejskiej. Jeśli nic się nie zmieni w projektach uchwał, to 25 listopada br. trafią pod obrady Rady Miejskiej, a po ich zatwierdzeniu podwyżki w Dąbrowie Górniczej staną się faktem.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.