W Kamionkach nie brakuje plażowiczów nawet w chłodne dni

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(PL, JM)

W Kamionkach nie brakuje plażowiczów nawet w chłodne dni

(PL, JM)

W tym roku, przez całe wakacje, autobus do Kamionek kursuje bez względu na pogodę. Za normalny bilet w jedną stronę zapłacimy 2,8 zł.

Mimo że w piątek słońce zakryła warstwa chmur, plażowiczów w Kamionkach nie brakowało. Miejsce od brzegu do pomostu jest podzielone na sektory i oznaczone tabliczkami informującymi o głębokości wody, co pomaga zorientować się, gdzie mogą kąpać się dzieci. Nad bezpiecznym wypoczynkiem plażowiczów od poniedziałku do piątku czuwa trzech ratowników WOPR-u. W weekendy, ze względu na większą liczbę wypoczywających, jest ich więcej.

Woda została skontrolowana przez sanepid pod kątem składu bakteriologicznego. Warto dodać, że badania przeprowadzono też w Chełmży (jez. Chełmżyńskie), w Zalesiu (jez. Chełmżyńskie) oraz w Osieku n/Wisłą (jez. Osiek).

Piasek nie należy do najdrobniejszych i najłagodniejszych, ale teren plaży jest zadbany i czysty. - Codziennie grabimy linię brzegową i zbieramy śmieci - mówi Hubert Rychel.

Wypoczywających na piasku jest więcej niż kąpiących się, ale mimo nie do końca słonecznej pogody plażowiczów nie brakuje. Ci, którzy wolą usiąść w cieniu pod drzewkiem, też znajdą sobie odpowiednie miejsce.

Wokół jeziora w sąsiedztwie plaży są aż trzy wypożyczalnie sprzętu pływającego. Duży rower wodny można wypożyczyć za 20 zł na godzinę, rower na dwie osoby za 15 zł na godzinę, a kajak za 10 zł.

Od kilku lat miasto zapewnia dojazd do Kamionek miejskim autobusem nr 62. Kursy zaczynają się wraz z końcem roku szkolnego i są realizowane do 1 września. Za cenę biletu normalnego lub ulgowego w pół godziny dotrzeć można nad samo jezioro. Do dyspozycji jest sześć połączeń z centrum miasta z ul. Odrodzenia (godz. 9, 10, 11, 15.30, 16.30 i 17.30) oraz sześć połączeń powrotnych (godz. 10, 11, 12, 16.30, 17.30 i 18.30).

Z Torunia do Kamionek kursują także pociągi. Jednak w tym przypadku trzeba przejść około kilometra od stacji na plażę. Dojechać tam można także samochodem, ale za parking na cały dzień zapłacić trzeba 10 zł.

Autorzy: (PL, JM)

(PL, JM)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.