Marzena Sutryk

W Koszalinie powstanie Piknik Park i ogromne ławki

Na razie ten plac w niczym nie przypomina Piknik Parku; rozpoczęto tu dopiero prace i jeżeli pogoda nie przeszkodzi, wszystko ma być gotowe do końca Fot. Radek Koleśnik Na razie ten plac w niczym nie przypomina Piknik Parku; rozpoczęto tu dopiero prace i jeżeli pogoda nie przeszkodzi, wszystko ma być gotowe do końca listopada.
Marzena Sutryk

W bliskim sąsiedztwie koszalińskiego aquaparku, od strony ul. Kopernika, powstanie teren rekreacyjny w ramach budżetu obywatelskiego.

Najpóźniej do końca listopada przy Parku Wodnym ma powstać Piknik Park, gdzie znajdzie się kilka miejsc do grillowania i miejsce na ognisko, a także kilka stanowisk do konsumpcji (stoły z ławkami), do tego stojaki na rowery, ławki, kosze i urządzenia do rekreacji - ogromny statek (instalacja służąca do zabawy najmłodszym) oraz miejsce do gry w bule. Do tego obok zostanie zrealizowany drugi projekt obywatelski - ławki, które powstaną z ogromnych liter tworzących nazwę miasta - Koszalin. Całość ma kosztować ok. 400 tys. złotych, zlecenie ma wykonać firma Magro z Koszalina.

Na tym nie koniec. Jak już pisaliśmy, do połowy grudnia mają powstać dwie inne inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego.

Jedna to Park Doświadczeń Clausiusa w formie urządzeń służących do obserwacji zjawisk fizycznych. Park znajdzie się na terenie „Sportowej Doliny”. W tej chwili teren planowanej inwestycji jest zagospodarowany placem zabaw dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Planuje się przeniesienie istniejących urządzeń zabawowych, renowację istniejących ławek i montaż nowych urządzeń małej architektury. Zaprojektowano 11 urządzeń zabawowych służących do obserwacji zjawisk fizycznych. Przy każdym z nich znajdzie się tabliczka z informacją na temat obserwowanego zjawiska fizycznego.

Druga inwestycja to stworzenie na południe od zbiornika retencyjnego „Wodna Dolina” ogrodzonego pola dwunastodołkowego do gry w minigolfa pod nazwą „City Golf Koszalin”. Jego powierzchnia pokryta będzie sztuczną trawą i wynosić będzie 1.600 m kw.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.