Kuba Zegarliński

W Mielcu gotowi na awans. Stadion PGE Stali Mielec spełnia wymagania ekstraklasy. Klub nie musiałby się bać procesu licencyjnego

W Mielcu gotowi na awans. Stadion PGE Stali Mielec spełnia wymagania ekstraklasy. Klub nie musiałby się bać procesu licencyjnego Fot. Kuba Zegarliński
Kuba Zegarliński

Ostatnie, bardzo dobre wyniki piłkarzy PGE Stali Mielec wśród kibiców na nowo rozbudziły nadzieje na awans do ekstraklasy. Nie wiemy, czy drużyna jest gotowa na awans, ale gotowy na to na pewno jest Stadion Miejski przy Solskiego 1.

Fortuna 1 liga minęła właśnie półmetek rozgrywek i powoli krystalizuje się grupa drużyn, które do końca sezonu powinny walczyć o ekstraklasę. Liderem tabeli jest Raków Częstochowa z przewagą ośmiu punktów nad drugim, ŁKS-em Łódź. PGE Stal Mielec jest czwarta i do łodzian traci sześć punktów. Podopieczni Artura Skowronka mają więc bardzo dobrą pozycję wyjściową. Jeśli na koniec sezonu znajdą się na jednym z dwóch pierwszych miejsc, to z pewnością nie będą musieli drżeć na widok podręcznika licencyjnego LOTTO Ekstraklasy.

Wymagania

Najważniejszym postanowieniem zaktualizowanego w maju podręcznika licencyjnego jest to, że zespół występujący na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce musi swoje mecze w roli gospodarza rozgrywać w mieście, które jest siedzibą klubu. Władze ligi chcą uniknąć sytuacji z poprzedniego sezonu, gdy Sandecja Nowy Sącz cały rok grała na stadionie w Niecieczy.

W dalszej części artykułu m. in. o:

 • innych wymaganiach, które musi spełnić ekstraklasowy klub
 • tym, jak stadion w Mielcu wyglądałby na tle innych w najwyższej klasie rozgrywkowej 
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Kuba Zegarliński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.